В області реалізовуватиметься проект з контролю за державними коштами

01.02.13 12:09 2183

Асоціація платників податків України (АППУ) запропонувала Вінницькій обласній Раді долучитися до реалізації програми «Контроль за використанням державних коштів». Таку пропозицію голові обласної Ради Сергію Татусяку висловив Генеральний директор АППУ Василь Матійчик під час особистої зустрічі у Вінниці 31 січня.

В області реалізовуватиметься проект з контролю за державними коштами

За словами Василя Матійчика, суть проекту полягає в тому, щоб навчити громадськість контролювати використання бюджетних коштів, які акумулюються фактично за рахунок сплачених українцями податків.

– Платники податків, які є членами нашої асоціації, часто цікавляться, як використовуються їхні гроші, сплачені у вигляді податків. Навчити їх відслідковувати шлях їхнього використання – в цьому ідея нашої нової програми, – прокоментував В.Матійчик.

Він повідомив, що остаточна редакція програми «Контроль за використанням державних коштів» буде затверджена в середині лютого. І після того, якщо буде згода влади і громадськості.

Програма у вигляді пілотного проекту реалізовуватися в регіоні протягом 3-х місяців.

Генеральний директор АППУ зауважив, що Вінниччина обрана претенденткою для проекту з кількох причин. По-перше, регіон є передовим в питаннях розвитку громадянського суспільства; по-друге, тут найбільша в Україні кількість територіальних громад, жителі яких є платниками податків; по-третє, область не заангажована політично, чого вимагають умови проекту.

Сергій Татусяк на пропозицію відповів, що обласна Рада з радістю візьме участь у реалізації згаданого проекту, але за умови, що до нього долучиться якомога більше громадських організацій.

Цей проект близький до повноважень обласної Ради – ми затверджуємо бюджет і здійснюємо контроль за його виконанням. Але, на жаль, механізми контролю недосконалі. І тому, якщо проект покликаний їх удосконалити, він є дуже потрібним, – прокоментував С.Татусяк.

Він додав, що проект є конкретним змістовим наповненням Меморандуму про співпрацю, який 16 жовтня минулого року підписали Вінницька обласна Рада, обласна державна адміністрація і Територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Офіційний інтернет-сайт Вінницької обласної Ради
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)