Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк пропонує видавати ліцензії на ведення господарчої діяльності в сфері будівництва по класам наслідків замість категорій складності. Про це він повідомив в інтерв’ю інформаційному агентству «Українські новини».

«Головна новація, яку ми збираємося запропонувати – це перехід від класифікації ліцензіатів по можливості виконувати роботи по складності об’єкту до кваліфікації ліцензіата по можливості будувати об’єкти за класом наслідків. Зараз ми видаємо ліцензії за категоріями складності, але я вважаю, що краще видавати їх за класами наслідків», - заявив Максим Мартинюк.

Він підкреслив, що в будівельних нормативах існують класи наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні наслідки), СС3 (суттєві наслідки), також діють 5 категорій складності об’єкту.

За його словами, в діючій системі не ліцензуються організації, які бажають виконувати роботи до 3-ї категорії складності.

«Умовно кажучи, 16-поверховий однопід’їздний будинок 3-ї категорії по класу наслідків СС2 може побудувати бригада будівельників по оголошенню безкоштовної газети. Не думаю, що це задовільнить потенційних мешканців цього будинку», - повідомив він.

Максим Мартинюк вважає, що наступним кроком після ухвалення законопроекту про делегування контрольних повноважень на місцевий рівень повинні стати зміни в законодавство про ліцензування.Переглядів: 2868
Поширень: 0