Асоціація міст розрулювала „сміттєві розборки” у Тернополі

21.08.09 02:40 2965

Сміттєва повінь з 1 серпня накрила Тернопіль, в'їзд на сміттєзвалище якого перекрили мешканці навколишніх сіл.

Асоціація міст розрулювала „сміттєві розборки” у Тернополі

 Подібну ситуацію торік пережила і Вінниця, щоправда, з меншими втратами і без гучних політичних спецефектів. Принаймі, вінничани сміттєвої кризи не відчули, чого не скажеш про Тернопіль, де пакети з відходами валялись навіть під мерією. Це так попіарились депутати обласної ради від „Свободи”. А "бютівці" в свою чергу такі ж пакети вивалили під обладміністрацію, тримаючи напис "Головний смітник Тернополя".

Так замість невідкладної допомоги місту, в якому живуть, депутати перейнялись відставкою і перевиборами мера та міської ради. Тому з ініціативи віце-президента Асоціації міст України, вінницького міського голови Володимира Гройсмана вчора в Тернополі відбулось виїзне засідання Асоціації щодо врегулювання ситуації в місті.

Слід зазначити, що мер Тернополя Роман Заставний абсолютно впевнений у тому, що місто стало майданчиком для відпрацювання нової політтехнології.

– Ми вивчали досвід Вінниці, де були аналогічні проблеми. Там ці проблеми вирішили за 10 днів, тому що представники усіх трьох гілок влади працювали на загальний результат, – пояснив мер.
А в Тернополі, по словам Заставного, сміттєва ситуація навіть в обласній владі сприймалась з точки зору політики. Мовляв, їдьте і домовляйтесь,хоча забезпечення співпраці з іншими громадами області саме функція області.
Втім, після вчорашнього засідання Асоціації міст в Тернополі, схоже, справа пішла на поправку.
- Нам вдалось дійти до порозуміння з губернатором і головою обласної ради, - розповів Володимир Гройсман.

- Сторони підписали протокол намірів і, думаю, оперативно вирішать питання виділення земельної ділянки під полігон для тимчасового вивезення сміття, а також співфінансування будівництва сміттєпереробної станції. Політичних аспектів не обговорювали. Зрозуміло ж, що сміття саме собою нікуди не зникне, тож треба вирішувати проблему, а не шукати винуватих. Чому люди мають бути заручниками ситуації чи політичних амбіцій..

- А яка ситуація наразі у Стадниці під Вінницею?
- Все йде по плану. Я тиждень назад там був – полігон вже на 80% пересипаний, працює придбаний компактор, незабаром завершиться водогін, кошти на оздоровлення дітей в район ми передали, тривають роботи по освітленню й асфальтуванню вулиць... Працюємо.

- Ви теж думаєте, що проблема вивезення сміття з міст може використовуватись політтехнологами?
- Скажу інакше. По всій Україні проблеми із звалищами, які працюють вже по 20-30 років. Цю проблему має вирішувати держава, в місцевих бюджетах таких ресурсів просто немає. Обладнання, виділення ділянок обов'язково за межами населених пунктів – це має бути комплексна робота на усіх рівнях. Якщо такі проблеми прориває зненацька, звичайно, ми реагуватимемо на рівні Асоціації міст, щоб допомагати територіальним громадам вирішувати їх.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)