На Вінниччині буде єдина централізована система екстреної меддопомоги на область

25.01.12 09:54 2837 2

У Вінницькій області завершено І етап реформування медичної галузі

На Вінниччині буде єдина централізована система екстреної меддопомоги на область

На виконання Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 07.07.2011р., у Вінницькій області завершено І етап реформування галузі - розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги шляхом створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги, зазначила начальник управління охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Лідія Діденко.

Сьогодні реалізація програми реформування галузі практично відбувається через поступове перепрофілювання закладів та підрозділів первинної медико-санітарної допомоги в заклади загальної практики сімейної медицини та інтенсивний розвиток екстреної медичної допомоги.

Результативність виконання цих суто структурних змін не викликає сумніву. Але ми маємо справу з людьми, тож необхідно враховувати і психологічні, і соціальні складові проблеми переходу від однієї системи до іншої, зазначила Лідія Діденко.

Визначальними факторами успіху для реформи первинної медичної допомоги є покращання співпраці між усіма ланками системи охорони здоров’я області та органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, покращання та підвищення статусу та ролі сімейних лікарів у системі охорони здоров’я та серед населення; покращання мотиваційних стимулів для персоналу, що працює в секторі первинної медичної допомоги; покращання внутрішньої комунікації у системі охорони здоров’я та зовнішньої — з громадянами.

Реформування сектору первинної медичної допомоги вже дало свої переваги:

- Підвищення доступності основних медичних послуг для всього населення;
- Покращення матеріально-технічного стану закладів первинної мережі;
- покращання якості медичної допомоги шляхом використання клінічних протоколів та якісних показників;
- вироблення державної мотиваційної політики для сімейних лікарів, чого не було раніше;
- цілісність системи первинної медичної допомоги, що враховує особливості конкретної спільноти;
- забезпечення здорової конкуренцію між лікарями, цінування робочого місця.
- підняло статус сімейного лікаря;

Міцна система первинної медичної допомоги сприяє покращанню здоров’я населення, водночас зменшуючи загальні витрати на охорону здоров’я.

Негативним у реформуванні системи охорони здоров’я більшість лікарів називають: недостатню поінформованість, недостатню кількість кваліфікованих кадрів, низький рівень фінансування галузі, дублювання функцій, недостатнє матеріальне забезпечення молодих спеціалістів, недосконале законодавство.

На І квартал 2012 року заплановано:

 1. Затвердити перелік закладів охорони здоров‘я, що формують госпітальні округи у Вінницькій області з урахуванням результатів їх інвентаризації та аудиту, стану шляхів сполучення.
 2. Завершити формування єдиної системи екстреної медичної допомоги у регіоні з централізованою оперативно-диспетчерською службою, оснащення мережі станцій/підстанцій/пунктів тимчасового базування бригад ШМД (при умові прийняття Верховною Радою України Закону України «Про екстрену медичну допомогу»).
 3. Продовжити роботу по створенню в області обласного перинатального центру.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Оксана
  Оксана
  28-01-12, 00:37 | IP:91.124.44...
  А можна ці переваги,які,виявляється,вже є,ще й насправді побачити? Бо поки що один суцільний недолік.
 • 1. Степан
  Степан
  26-01-12, 03:05 | IP:80.91.178...
  На сьогодення є тільки деклараціі і базікання державних чиновників від медицини в ЗМІ.Не в одній державі світу і не жодна реформа не проходили зверху до низу,а навпаки.Без громадського обговорення,група депутатів ВР і чиновників МОЗу затіяли цей безгрошівий бедлам в медичний сфері.При цьому не почали з ліків,іх ціни і доступності,не з ліквідацііі відомчих медичних закладів типа ліксанупрів і Конче Заспи,а з лікувальвих закладів загального профілю.А Вам журналістам,треба контролювати кожне слово випущено з промов державних чиновників,спілкуватись з простими хворими людьми і простими практичними медиками,щоб вісвітлювати істину,яка зовсім відрізняеться від декларацій і промов можновладців.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)