Вінниця може стати центром Подільського регіона, який об'єднає Вінницьку, Хмельницьку та Тернопільську області

27.05.13 13:08 5201 17

Вінниця може стати центром трьох областей

Вінниця може стати центром Подільського регіона, який об'єднає Вінницьку, Хмельницьку та Тернопільську області

Існуюча сьогодні система адміністративно-територіального поділу та виконавчої влади вимагає кардинальної перебудови. Про це говорить член фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Сергій Гриневецький. Тож країну знову пропонують поділити замість 24 областей на дев'ять регіонів.

Якщо конкретизувати, йдеться про територіальний розділ держави:

 • Автономна Республіка Крим;
 • Донецький регіон (Донецька, Луганська області);
 • Карпатський регіон (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська області);
 • Київський регіон (Київська, Кіровоградська, Черкаська, Чернігівська області);
 • Подільський регіон (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська області);
 • Поліський регіон (Волинська, Рівненська, Житомирська області);
 • Придніпровський регіон (Дніпропетровська, Запорізька області);
 • Причорноморський регіон (Одеська, Херсонська, Миколаївська області);
 • Слобожанський регіон (Харківська, Сумська, Полтавська області).

- Саме така модель територіальної реформи, на думку вчених, забезпечить чітку вертикаль виконавчої влади, консолідує грошово-фінансові ресурси, в рази скоротить бюрократичний апарат і, отже, межі та наявний потенціал тотальної нині корупції. Завдяки такій територіальній оптимізації істотно зростуть інтенсивність і міцність внутрішньорегіональних зв'язків, значно зменшиться кількість депресивних регіонів, не будуть такими полярними розриви в соціально-економічному розвитку, - каже Сергій Гриневецький.

"Регіонал" також нагадує, що вперше зрушити з місця адміністративно-територіальну реформу влада намагалась у 2005 році. Хоча на той час запропонована концепція викликала невдоволення таке масове, що про реформу довелося тимчасово забути.

- Більше того, досвід показав - навіть згадка про кардинальні зміни, які зачіпають, насамперед, інтереси керівників обласних та місцевих владних установ і структур, може стати каталізатором невдоволення. А враховуючи той факт, що вибори в нашій країні проходять мало не кожні два-три роки, бажаючих знизити свої рейтинги шляхом навіть вкрай необхідної, але непопулярної серед місцевого чиновництва реформи, не так вже й багато, - пише Сергій Гриневецький у своїй статті для ZN.UA.

Однак сьогодні, за його словами, після тривалого затишшя проблематика реформування територіального устрою та місцевого самоврядування знову дуже актуальна.

Депутат наводить думку ряду вчених про те, що слід готуватися до здійснення кардинальної територіальної реформи, в результаті якої замість 24 невеликих областей з'являться вісім потужних територіально-адміністративних утворень.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пропонував у найближчі п'ять-сім років реформувати систему місцевого самоврядування та виконавчої вертикалі. Він казав що адміністративно-територіальна реформа буде запроваджена вже після 2015 року.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 17. Стас
  Стас
  01-06-13, 10:25 | IP:178.74.214...
  Из США: місто гарне, або скажемо не гірше за решту. Але ж, чому такі слова з далеку? Так і кортить сказати "возвращайся синок", можемо і по іншому заспіваємо.))
 • 16. Не Я
  Не Я
  29-05-13, 18:17 | IP:178.93.60...
  Кам'янець-Подільський заслуговує повернення столиці Поділля. Але ж інфраструктура...
  У Хмельницькому і Тернополі не Доводилось тривалий час бути, тому не вивчив особливості цих міст. Якщо адмін.територіальна реформа розширить права громад, і забезпечить якісний розподіл коштів на місцях, то я б навіть був би проти столичного статусу Вінниці. Мені не подобається, що місто розростаєтсья територіально. Не подобається погіршення екології у зв'язку зі збільшенням автомобілів на дорогах, не подобаються затори. Пройдіться пішки у час пік по магістралям міста, ви задихнетесь від того смогу і пилу. Провінціалізм - це має бути нашою фішкою
 • 15. StG-44
  StG-44
  28-05-13, 21:44 | IP:77.121.121...
  Шановний "із-США", Вам, відповідно до Вашої ip-адреси, має бути відомо, що у Нью-Йорку теж є річка у центрі міста, а саме Гудзон. ;)

  Ну, і головне -- усе зазначене Вами аж ніяк не свідчить на користь Вінниці як саме _адміністративного_ центру. Скоріше навпаки.

  Вашу же експресію лишаю на Ваше "американське" сумління ;)
 • 14. Из США
  Из США
  28-05-13, 20:16 | IP:71.183.187...
  Винница лучший город Мира!!! Хотя бы потому, что по центру города протекает река. Где ещё есть такое? Я был прошлым летом в моей любимой Виннице. Нью-Йорк со своими небоскрёбами и загаженым жвачками бетонным тротуаром, - рядом не стоял. Посмотрите какие проспекты на Вишенке с голубыми елями? какая широта, какой воздух? Его кушать можно. Где такое есть, я уж не говорю о набережной? Винница - лучший город на Земле...
 • 13. Оксана
  Оксана
  28-05-13, 14:49 | IP:178.94.120...
  Я вважаю, що першочерговою є реформа оплати роботи наших вельмишановних депутатів. Якби вони отримували зарплату трохи вищу мінімальної, жили в наших українських селах без газу і доріг, лікувались в наших українських лікарнях, їздили на наших українських автомобілях, їхні діти навчались в наших українських школах і вузах, то вони б проводили потрібні і розумні реформи, а не фігнею страждали.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)