На ДТЕК Ладижинській ТЕС гідротехнічні споруди каналу очищають рибиЧорний амур разом з травоїдними видами прісноводних риб допомагають утримувати в чистоті водойми скидного каналу станції. Вони поїдають рослинність і річкових молюсків, якими в теплій воді обростають колектори цієї споруди, перешкоджаючи руху води. Раніше для очищення гідроспоруд застосовувалась техніка, тепер цю роботу виконує риба, вирощена фахівцями рибного господарства станції.

«Саме життя доводить, що енергетика без рибництва буде нести збитки, оскільки риба є невід\'ємною частиною всіх гідротехнічних споруд, які у нас є, – каже завідувач рибного господарства ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Заржицький. – Риба допоможе нам в експлуатації цих споруд. Адже у нас вода тепла, тому сам скидний канал і всі комунікації дуже швидко обростають рослинністю і молюсками. Для того щоб це все очистити, доводиться спорожнювати скидний канал і застосовувати спеціальну техніку для очищення. Сьогодні ми маємо більш простий і ефективний спосібНа ДТЕК Ладижинській ТЕС гідротехнічні споруди каналу очищають риби очищення водойм і гідротехнічних споруд – це вирощена нами ж риба».

За його словами товстолобик, білий амур і короп активно поїдають рослинність, а чорний амур знищує колонії молюсків, які розселяються на колекторах. Доросла особина чорного амура може з\'їсти за день до 2 кілограмів дрейсени – поширеного в Південному Бузі молюска. Як доказ ефективності головний рибовод станції вказує на багаторічну співпрацю з Хмельницькою АЕС, де дрейсена є справжнім лихом. «Раніше там користувалися хімічними препаратами, труїли. Це згубно впливало на екологію, тому вони вирішили співпрацювати з нами, – розповідає Олександр Заржицький. – Таким чином ми рятуємо екологію і допомагаємо людям».

21 травня фахівці рибгоспу станції випустили в канал 500 кілограмів однорічного зарибка товстолобика, коропа і амура. Середня вага однієї особини близько 50 грамів, сумарно На ДТЕК Ладижинській ТЕС гідротехнічні споруди каналу очищають рибице близько 10 тисяч особин розміром із середню долоню. «Цієї кількості буде достатньо, щоб не допустити заростання всіх 18 гектарів нашого скидного каналу, – говорить Олександр Заржицький. – Згідно норм, на 1 гектар такого типу водойми необхідно всього 300 особин».

Рибне господарство є непромислової сферою ДТЕК Ладижинської ТЕС і працює при станції вже 34 роки. Загальна кількість співробітників – 10 чоловік. При господарстві працює комбікормовий завод. Корми виготовляються з привізних компонентів , на закупівлю яких ДТЕК Ладижинська ТЕС виділяє близько 100 тис. грн на рік. У середньому за місяць рибне господарство станції реалізує 1 тонну великої риби, 35 кг зарибка, а також 1 млн особин личинки травоїдних і коропа. Вся товарна риба продається на території станції, частково реалізується населенню. Зарибок і личинку купують замовники з усієї України.Переглядів: 5018
Поширень: 0