На ліквідацію Джуринського отрутомогильника планується виділити 80 мільйонів гривень

04.11.14 11:49 2008

На ліквідацію Джуринського отрутомогильника планується виділити 80 мільйонів гривень

Міністерство фінансів України погодило зміни до плану природоохоронних заходів по бюджетній програмі державного фонду охорони навколишнього природного середовища "Здійснення природоохоронних заходів на 2014 рік".

Зміни визначають фінансування "екологічно безпечного збирання та знешкодження небезпечних речовин, у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, які захоронені на території міжобласного пункту Джуринський отрутомогильник".

Запит на виділення коштів був підготовлений департаментом екології та природних ресурсів.

Довідка: Джуринський отрутомогильник побудований в 1978 році. За наявними документами там було захоронено 1023,7 тонн невизначених, непридатних та невідомих пестицидів з Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

За кількістю непридатних хімічних засобів захисту рослини Джуринський отрутомогильник не має аналогів в Україні. Більшість заскладованих там речовин є стійкими органічними забруднювачами та відносяться до групи сильнодіючих отруйних речовин: гексахлоран – 200 тонн, дихлордифенілтрихлорметилметан (ДДТ) – 465 тонн, а також 6 тонн миш’яковмісних і 1 тонна ртутьвмісних сполук.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)