На підприємствах Вінниччині продовжуються роботи, спрямовані на зменшення негативного впливу на довкілля

29.10.09 06:39 3673

Відбулась чергова колегія державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

На підприємствах Вінниччині продовжуються роботи, спрямовані на зменшення негативного впливу на довкілля

Основними питаннями, які обговорювались на засіданні, стали питання організації та проведення робіт, спрямованих на зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище на підприємствах області – найбільших забруднювачах довкілля.

Такими в області є ВАТ "Ладижинська ТЕС" та комунальне підприємство "Вінницяоблводоканал".

Теплоелектростанцію на засіданні представляли начальник виробничо-технічного відділу В'ячеслав Сторожук та заступник головного інженера з експлуатації та екології Василь Новицький. У доповіді "Ладижинська ТЕС – шляхи зменшення негативного впливу на довкілля", з якою виступили представники підприємства, були викладені здобутки та проблеми природоохоронної діяльності енергетиків. Так, з метою зменшення викидів в атмосферу оксидів азоту на підприємстві тривалий час проводяться роботи по впровадженню та випробуванню різних схем триступеневого спалювання палива.

Виконання цього природоохоронного заходу дасть можливість зменшити викиди оксидів азоту в атмосферне повітря до 40%. Крім цього, з метою зменшення викидів золи в повітря Ладижинська ТЕС постійно виконує капітальні, середні та поточні ремонти електрофільтрів.

З метою зменшення викидів СО2 Ладижинська ТЕС на основі Кіотського протоколу виконала комплекс робіт з впровадження українсько-нідерландського проекту "Енергозбереження та зменшення викидів СО2 на теплових електростанціях України". Впровадження цього проекту забезпечує більш економічну роботу енергоблоків, при цьому з найменшими обсягами викидів шкідливих речовин.

Також Ладижинська ТЕС власними силами та за власні кошти проводить роботи з реконструкції золошлаковідвалу. На території станції власними силами побудована та постійно діє установка по відбору сухої золи, яка користується попитом серед підприємств будівельної галузі. Ця установка забезпечує 100-відсотковий відбір уловленої сухої золи.

Комунальне підприємство "Вінницяоблводоканал", яке є одним з найбільших підприємств-водокористувачів області, представляли виконуючий обов'язки начальника Василь Сиско та начальник хіміко-бактеріологічної лабораторії Аліна Кравчук.

Підприємство активно й послідовно здійснює заходи, направлені на вдосконалення роботи очисних споруд каналізації. Протягом 2007-2008 років з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 3467,426 тисяч гривень на реалізацію проекту "Реконструкція блоку насосно-повітродувної станції очисних споруд каналізації м. Вінниця". Метою проекту, загальна сума проекту складає 7180,0 тисяч гривень, є зменшення забруднення поверхневих вод. Реалізація заходу продовжується. На 2010 рік передбачається придбання та монтаж контрольно-вимірювальних приладів для аеротенок.

Наступним етапом реконструкції планується встановлення в аеротенках датчиків розчиненого кисню, що дозволить більш економно використовувати повітря, оперативніше реагувати на зміни в технології та покращити якість стічної води.

В 2008 році підприємство розпочало співпрацю з ТОВ «Кеміпол Україна», направлену на вирішення проблеми більш повного видалення із стічних вод сполук азоту та фосфору методом реагентної очистки та виокремлення зон дефосфатації, нітрифікації та денітрифікації. В лабораторії проведена серія досліджень по підбору найбільш ефективного та безпечного реагенту. На сьогоднішній день дослідницька частина даної роботи завершена, проводяться відповідні розрахунки економічного плану з метою прийняття остаточного рішення.

Також на засіданні колегії обговорювались питання нормативно-правового забезпечення роботи Держуправління та стану видачі дозволів на використання забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Результатом роботи колегії стало наступне рішення:
1. Роботу комунального підприємства "Вінницяоблводоканал", спрямовану на зменшення негативного впливу на довкілля, визнати задовільною.
1.1. Сприяти впровадженню подальшої реалізації природоохоронного проекту "Реконструкція блоку насосно-повітродувної станції очисних споруд каналізації м. Вінниця", а саме виділенню коштів із обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на придбання та монтаж контрольно-вимірювальних приладів в аеротенках.
2. Роботу ВАТ "Ладижинська ТЕС", спрямовану на зменшення негативного впливу на довкілля, визнати задовільною.
2.1. Прискорити впровадження системи очистки сполук сірки у викидах в атмосферне повітря.
3. Сектору економіки природокористування та природоохоронних програм Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області сприяти виділенню коштів з фондів охорони навколишнього природного середовища різних рівнів на природоохоронні заходи ВАТ "Ладижинська ТЕС".
4. Рекомендувати відділу регулювання використання природних ресурсів Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області разом з ВАТ "Ладижинська ТЕС підготувати лист до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з проханням посприяти у вирішенні проблеми утилізації золошлакових відходів, а саме використання в автодорожньому та промисловому будівництві тощо.
5. Рекомендувати сектору юридично-правової роботи Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області звернутись до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з пропозицією ініціювати внесення змін до чинного законодавства та розробки нових підзаконних актів по кожному напрямку у сфері охорони навколишнього природного середовища, які б чітко встановлювали порядок погодження та видачі дозвільних документів.
6. Відділу комплексного управління природоохоронною діяльністю Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області удосконалити взаємодію з органами місцевої влади та місцевого самоврядування в галузі охорони довкілля та раціонального природокористування.
7. Відділу регулювання використання природних ресурсів Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області підготувати та провести "круглий стіл" із спеціалістами проектних організацій із залученням сектору юридично-правової роботи Держуправління.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)