На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

08.02.16 10:05 1637

На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

Нещодавно в с. Непедівка Козятинського району перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, голова обласної Ради Анатолій Олійник, директор польської фірми «Asket» Роман Длугі та генеральний директор агрофірми «Світанок» Микола Мельник взяли участь в офіційному відкритті лінії брикетування Biomasser Multi.

За словами польського партнера Романа Длугі: «Сьогодні ми презентуємо нове обладнання. Котел по виготовленню брикетів є першим у Вінницькій області. Установка за 10 годин переробляє близько 620 кілограм сировини. Тепловіддача 1-ї тонни брикетів дорівнює 2 тоннам чистої деревини. На устаткуванні можна переробляти біоматеріали з вологістю 30 % без попередньої сушки. В результаті ми отримуємо паливо з високою теплопродуктивністю, альтернативне газу».

На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

«В наших планах, щоб у кожному районі Вінницької області як мінімум була установка по виготовленню брикетів, що дасть змогу зекономити кошти на опалення для бюджетних установ. Ми вирішуємо цілий ряд питань: питання екології, соціального питання і повністю відмовляємось від газу. Даний інвестиційний проект може окупити свою вартість за рік. Протягом цього року планується спрямувати на впровадження енергозберігаючих технологій 55 мільйонів гривень» - зазначив Андрій Гижко.

На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

За словами першого заступника голово ОДА в області планується перевести всі бюджетні заклади на альтернативні види палива. «Ми ведемо перемовини з Міністерством Польщі щодо отримання пільгового кредиту 3-5 відсотків для територіальних громад. Це дасть змогу вирішити питання по опалюванню бюджетних підприємства. На території Вінницької області ми маємо 3 мільйони тонн вільної соломи, якщо її переробити цією установкою ми отримаємо вихід в еквіваленті 2,7 тисяч тонн вугілля» - наголосив Андрій Гижко.

На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

В свою чергу голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що питання енергоефективності для Вінниччини зокрема, і України в цілому досить актуальне. В пошуках альтернативи газу, ми використовуємо всі можливі механізми.

«Не всім сільгоспвиробникам устаткування, яке коштує понад 3 млн.грн по кишені. Сьогодні ми обговорювали із нашим польським колегою можливість розвивати такі проекти в рамках співпраці Україна-Польща, а вона реальна. Польський Уряд може на рівні Кабінету Міністрів України підписати угоду і надавати кредити. Нам потрібно виробити механізм з освоєння цих кредитів та напрацювати певні гарантії. В обласній Раді в рамках обласного бюджету спробуємо подібні проекти втілювати через комунальні підприємства», - зауважив Анатолій Олійник.

Фото

На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів На Вінниччині відкрито першу установку по виготовленню паливних брикетів

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)