В сільськогосподарське виробництво Вінниччини залучено додатково більше 50 млн грн обігових коштів за рахунок укладання аграрних розписок. Про це повідомила в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку Валентина Кирилюк.

«У 2016 році укладено 25 аграрних розписок, що дало змогу додатково залучити біля 50 млн. гривень обігових коштів. Тому виходячи з цього у поточному році заплановано подальша підтримка Проекту «Аграрні розписки», - зазначила посадовець.

За словами Валентини Кирилюк, важливою функцією Департаменту є реалізація державних програм по фінансовій підтримці сільгосптоваровиробників. «В минулому році на здешевлення кредитних ресурсів залучених для проведення комплексу польових робіт використано 32,9 млн. грн. коштів з державного бюджету. Перевага по відшкодуванню відсотків надавалась малим та середнім підприємствам та підприємствам, які займаються тваринництвом. В цілому даною підтримкою скористалися 47 підприємств, з яких більше половини віднесені до вказаної категорії. Два підприємства області отримали кошти на часткове відшкодування вартості закуплених нетелей в сумі 224,8 тис. грн.», - повідомила посадовець.

В поточному році в Державному бюджеті вперше за останні роки закладено пряму державну підтримку, що становить 1 відсоток від валового виробництва продукції сільського господарства. А це 5,5 млрд. грн.

Основні напрямки використання цих коштів:

  • на стимулювання виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції, зокрема тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та овочівицтва щляхом повернення слаченого податку на додану вартість;
  • на часткове відшкодування придбаної техніки вітчизняного виробництва;
  • на часткове відшкодування банківських відсотків по залучених кредитах;
  • на часткове відшкодування закуплених високопродуктивних нетелів та корів;
  • на державну підтримка розвитку садівництва.Переглядів: 1780
Поширень: 0