Вчора Калинівську військову базу відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт

01.12.10 07:00 2333 1

На Калинівській військовій базі здійснюється процес демілітаризації ракетних комплексів «СКАД»

Вчора Калинівську військову базу відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт

В м. Калинівка 30 листопада на 48-му арсеналі зберігання боєприпасів заступник міністра оборони України Володимир Омельянчук та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт ознайомилися із процесом демілітаризації ракетних комплексів 9К72 «СКАД».

Як зазначив В. Омельянчук, роботи з демілітаризації ракетних комплексів проводить українська корпорація «Співдружність» під контролем фахівців американської компанії «Global Offshore Project». На 01.01.10 р. на даній базі зберігалося 143 тисячі тонн боєприпасів. З початку року вивезено більше 10 тисяч тонн, а до кінця року вивезуть ще близько 6-ти тис. тони. Процес ліквідації бойового арсеналу відбувається за графіком.

За словами заступника міністра оборони в Україні знаходиться близько ста військових баз, складів, на яких зберігаються ракети, ракетне паливо, бойові припаси, які не придатні до використання і не підлягають модернізації. Їх необхідно лише утилізувати. На даний час на території України знаходиться 1 млн.100 тис. тонн палива, з яких 477 тис. тонн є надлишковим та потребує негайної ліквідації. Новий уряд започаткував новітні процеси утилізації боєприпасів, які безпечно ліквідовуються на 8-ми потужних підприємствах. 24 грудня з Калинівського арсеналу буде вивезено останній кілограм меланжу, а частину планується за чотири роки розформувати і землі передати у комунальну власність місцевої громади. Звичайно, місцеве населення хоче позбутися цього потенційно небезпечного сусідства.

Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні відмітив злагоджений процес щодо виконання умов Меморандуму. Зауважив, що досягнуто значний прогрес в роботі. Так протягом дня ліквідовується 3 ракети і 4 механізми, а через день пусковий механізм. Джон Теффт подякував виконавцям за високопрофесійну роботу.

Голова облдержадміністрації Микола Джига підкреслив, що цей проект складний та потребує багато коштів, але разом із цим він дуже необхідний для мешканців Вінниччини та України. Ракетні комплекси 9К72 “СКАД” морально та фізично застарілі. Вони зняті з озброєння ще у 1997 році. Таким чином Україна виконує свої міжнародні зобов’язання щодо ліквідації зброї масового знищення, які підписані ще у дев’яностих роках.

Відповідальні особи під час візиту в Калинівський арсенал підписали Меморандум з продовження спільної роботи у даному напрямку.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. Олександр
  Олександр
  05-12-10, 20:33 | IP:91.124.129...
  Люди подивіться , що твориться !
  Ці американці нас просто знищують !
  Для чого ліквідувати боєприпаси ?
  Вони хочуть щов в України зовсім нічого не було !
  Я не можу зрозуміти їхню політику (

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)