Села на Вінниччині отримають від ООН кошти на розвиток

10.07.11 09:49 2925

У Вінниці представники обласної влади та проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН підписали договір про другу фазу Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Села на Вінниччині отримають від ООН кошти на розвиток

44 населених пункти у сільській місцевості отримають на відновлення комунальної інфраструктури до 10 тисяч доларів кожен. На умовах співфінансування проект надаватиме 50% коштів, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Пріоритетними стануть енергоощадні проекти - на них буде витрачено близько 30% загального бюджету проекту, а сума гранту збільшена до 20 тисяч доларів. Проекти реалізовуватимуться у селах, де проживає до 10 000 мешканців.

Перша фаза Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", офіційно завершилась. Як розповів начальник головного управління економіки Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко, з обласного бюджету на фінансування проектів громад було виділено близько 30 мільйонів гривень. Покращили життя громад 43 населених пункти.

Як відзначив заступник голови облради Ігор Кревський, мешканці громад, що брали участь у проекті, отримали якісніше водопостачання, відремонтували аварійні дитсадки, "дали нове життя" застарілим ФАПам, запустили шкільний автобус. "Громади залучили близько 3 мільйонів гривень власних коштів. Але гроші - лише інструмент, головна мета проекту - змінити свідомість людей, "розбудити" бажання діяти спільно", - наголосив І. Кревський.

Від міжнародних партнерів угоду про співпрацю у другій фазі проекту підписав програмний менеджер ПРООН Сах Джейсінг. "До 2015 року триватиме черговий етап нашої співпраці. Я радий, що з часу, коли ми підписували першу угоду у 2008 році, кількість охочих взяти участь у проекті зросла. Це говорить про ефективність проекту", - підкреслив він.

Проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", - наймасштабніший проект ЄС, що реалізується у Вінницькій області. Очікується, що вже у серпні будуть відібрані сільські ради, де реалізовуватимуться грантові проекти. Ініціативи громад підтримуватимуться у наступних сферах: енергозбереження та енергоощадні технології, водопостачання, охорона здоров'я, навколишнього середовища, підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських та обслуговуючих кооперативів).

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:УКРІНФОРМ
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)