З 1 вересня на Вінниччині розпочнеться реформування охорони здоров’я

23.07.11 16:37 4628 2

Восени у чотирьох пілотних регіонах, серед яких і Вінницька область, розпочнуть впроваджувати реформу галузі охорони здоров’я.

З 1 вересня на Вінниччині розпочнеться реформування охорони здоров’я

Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко провів виїзне засідання колегії МОЗ у Хмільнику. Під час свого виступу міністр зазначив: «З 1 вересня ми почнемо реформування в пілотних регіонах - Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській областях та Києві. Наша первинне завдання - створити струнку систему первинної медичної допомоги. Тому сили і кошти ми будемо концентрувати на цьому рівні. У другу чергу ми будемо розвивати екстрену медичну допомогу».

Він також відзначив позитивні «зрушення» на Вінниччини у напрямі вдосконалення медичного обслуговування, зокрема на первинному рівні . «Те, що зробили у Вінницькій області – позитивний результат. Волинь і Вінницька область зробили революційний крок – вони змогли створити центри первинної медико-санітарної допомоги. Це тяжко, але вони зробили це. Тепер потрібно створювати подібне і в міській місцевості. А потім оцінити, що ми отримаємо», - сказав він.

Також Олександр Аніщенко повідомив, що з 2015 року в Україні можливе запровадження загальнодержавного медичного страхування. «За 3-5 років ми повинні модернізувати охорону здоров’я і підготуватися до роботи в умовах страхової медицини», - зазначив міністр. Він додав, що відповідний закон може бути прийнятий уже в наступному році. «У 2012-2013 роках ми плануємо ухвалити закон про обов'язкове медичне страхування, і вже з 2015-2016 років він почне діяти, але вже на реформованій і зміненій системі охорони здоров'я», - сказав Олександр Аніщенко, виступаючи на засіданні колегії.

Микола Джига зауважив, що сільська медицина Вінниччини має одну з найбільш розгалужених мереж в державі. Але у кожному закладі будуть створені комфортні умови та усі зручності як для пацієнтів, так і для медперсоналу. «В регіоні функціонує 934 ФАПи і 186 лікарських амбулаторій. Незважаючи на це, ми поставили завдання до кінця року модернізувати ці заклади і привести їх у відповідність до стандартів якості і доступності обслуговування». Також Микола Джига зазначив, що за кошти обласного бюджету придбано понад 50 машин «швидкої допомоги» для сільської місцевості.

7 липня Верховна Рада ухвалила два закони, які регламентують проведення медичної реформи в Україні . Зокрема, депутати проголосували за прийняття законопроекту №8602 «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги», а також №8603 «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Михайло
  Михайло
  24-07-11, 14:33 | IP:178.74.211...
  Серпень - місяць відпусток. Реформа вже діятиме з 1 вересня. А як буде забезпечено інформування мешканців, яким прийдеться звертатись до лікарів, про зміни, їх умови, про нові вимоги до хворого у зв'язку із запроваджуваною реформою. Чи будуть випущені якісь пам'ятки для хворого? Чи буде інформація в загальнодоступних газетах та місцевих каналах телебачення? Поки що підготовча інформаційна кампанія щодо реформи охорони здоров'я у Вінницькій області полягає лише в активному поширенні інформації про включення нашої області до четвірки "пілотних регіонів". А ще відомо, що в селах будуть закривати ФАПи і селянам доведеться їхати в район. То що ж покращиться в результаті реформи? Які в неї "плюси"?
 • 1.
  24-07-11, 09:14 | IP:81.30.173...
  Я в шоцi вiд таких "реформ".Чим собi думае мiнiстр i чому вiн так впевненний,що буде приймати Закини у 2013 роцi,коли на носi перевибори? Хiба що надiеться на державний переворот! Хто зможе купити собi страховий полiс при тому,що бiльша частина економiки " у тiнi" ,роботодавцi за людей не платитимуть(або платитимуть такий мiнiмум,що його взагалi нi на що не стане),а люди,якi майже поголовно отримують "мiнiмалку",просто не зможуть щось нормальне видiлити,щоб хоч якось свое здоров"я убезпечити.Та й,знаючи,кого,як i за що навчають у медвузах,навряд чи захотять платити за "послуги" коновалiв.Всi просто звертатимуться платно до вже зарекомендованних себе лiкарiв,або шукатимуть альтернативних засобiв оздоровлення,або вмиратимуть........Пенсiонери вимруть першими,по як владi вони вже точно не потрiбнi,так що таке окозамилювання останньоi i нiби то вияв турботи про громадян i майбутне краiни-лише пiар хiд влади перед виборами...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)