60 тис. грн. від влади отримали науковці ВНТУ

12.10.11 07:00 3098 9

На обласних урочистостях з нагоди Дня працівника освіти професорам Сергію Павлову та Сергію Злепку вручили сертифікат на отримання гранта у сумі 40000 грн. А доценту Андрію Яровому — на 20000 грн.

60 тис. грн. від влади отримали науковці ВНТУ

Уже вшосте на Вінниччині відбувається конкурс освітніх інноваційних проектів, який організовують і фінансово підтримують Вінницька облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області до 2015 року. Цьогоріч свої напрацювання подали 34 навчальні заклади.

Наш університет представив два проекти.

«Розробка, створення та впровадження автоматизованих систем для управління приладами наноелектроніки, зокрема енергозберігаючими джерелами світла та тепловими пунктами» (керівники — доктори технічних наук, професори Сергій Павлов, завідувач кафедри загальної фізики та фотоніки, та Сергій Злепко, завідувач кафедри проектування медико-біологічної апаратури).

У нашому університеті ще у 90-ті роки потурбувалися про стовідсотковий приладовий облік енергоспоживання. Це суттєво зменшило витрати на комунальні послуги. А з початком XXI століття у нашому виші організаційно-технічними заходами з енергозбереження (в основному маловитратними) зменшили споживання тепла, води, газу на третину.

Аби енергоефективність і надалі зростала, слід модернізувати системи енергопостачання на новій технічній та технологічній базі, а також покращити теплотехнічні характеристики об′єктів. Отож, мета проекту — створення автоматизованої системи для ефективного дистанційного управління освітленням та тепловими пунктами установи залежно від погодних умов та режиму роботи. А також забезпечення автоматизованого цілодобового моніторингу використання теплоносія та повідомлення про аварійний стан системи по GSM та Internet-каналах. Ці методи та технологія суттєво покращать параметри та ефективність систем освітлення та теплопостачання, водночас зменшивши фінансові витрати.

Другий проект «Високопродуктивний обчислювальний мережевий комплекс на основі сучасних паралельно-ієрархічних технологій для підвищення ефективності навчальної, наукової та управлінської діяльності у навчальних закладах Вінницького регіону» (керівник — докторант кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, кандидат технічних наук, доцент Андрій Яровий).

Розробка зорієнтована на підвищення ефективності навчальної, наукової та управлінської діяльності у навчальних закладах через використання високопродуктивного обчислювального мережевого комплексу з економним споживанням електроенергії на основі сучасних паралельно-ієрархічних технологій. Мета досягається шляхом реалізації в межах обчислювального комплексу паралелізму засобами як паралельного, так і розподіленого програмування із застосуванням технологій GPGPU та сучасних паралельно-ієрархічних технологій. Виконання проекту дозволить з легкістю додавати обчислювальні можливості суперкомп’ютерних систем на основі GPU в існуючі центри обробки даних.

За результатами оцінювання журі проект професорів Сергія Павлова та Сергія Злепка здобув перше місце і грант у сумі 40000 грн. Проект доцента Андрія Ярового отримав грант у сумі 20000 грн. за друге місце.

Гранти дають змогу вченим втілити у життя напрацьовані проекти та ідеї, відкривають нові можливості та перспективи для розвитку навчального закладу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Вінницький національний технічний університет
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 9. Шемет Євген
  Шемет Євген
  14-10-11, 00:01 | IP:194.50.125...
  То что вы предпочитаете оскорбления пояснениям, говорит что у вас в душе великий преподаватель. )

  а) Но я все таки не понял про управленческие решения.
  Для того чтобы сделать расписание вычислительный комплекс точно не нужен. Я как настоящий программист это гарантирую. Есть много подходов к уменьшению количества вариаций и даже не смотря на то что это NP-полная задача с експоненциальным ростом сложности, задача будет решатся за приемлемое время. "управление кадровым составом" - это тоже самое расписание. "управление материальными ресурсами" - вообще не из этой оперы.

  б) Так почему же "Мета досягається шляхом реалізації в межах обчислювального комплексу паралелізму засобами як паралельного, так і розподіленого програмування". Если она не достигается?
 • 8. Alex
  Alex
  13-10-11, 22:12 | IP:46.164.187...
  1. Касательно алгоритмической сложности методов, то что Вы говорите, это не более чем голословные утверждения. Перед тем как говорить, найдите какой-то метод и проверьте его на данных размерности порядка политеха на своем телефоне.

  2. Если разрабатывается спецификация на строительство вычислительных систем, то обязательно включают гайды по разработке ПО для него. В случае паралельных архитектур рассматривают паралельные методы и подходы к их написанию.

  3. Вы правы. Вы протроллили, причем все посты, но к сожалению в точку ни разу не попали.
  Что удивляет, так это количество предположений сделанных с Вашей стороны, которые ну никак не соотносятся с действительностью как бы Вам не хотелось, нежеланием прислушаться к собеседнику и общей технической неграмотностью.
 • 7. Шемет Євген
  Шемет Євген
  13-10-11, 21:23 | IP:194.50.125...
  а) - составление расписаний
  - управление кадровым составом
  - управление материальными ресурсами
  Для этого даже не нужно системы принятия решений (не говоря уже о высокопроизводительном комплексе). Существующие методы эффективно решают такие задачи. И не думаю что составление расписания займет более 1 секунды даже на вашем телефоне.

  б) Отношение прямое имеет понятно к задаче. Не понятно какое отношение имеет программирование к даной работе. Автор пишет гайд и насколько я понимаю никаких алгоритмов в нем не предвидится.

  Троллинг про КВН не засчитан. Он так слаб что видимо я протроллил постом в точку. )
  Еще не засчитан потому что автор работы сам был в свое время достаточно известным в Виннице КВНщик. )

  (Эм кстати возможно не совсем четко ясен вопрос, но в первом комментарии я подразумевал что ни к автору ни к работе претензий у меня конечно же нету. У меня претензии к, как вы это называете, "стилю написания названий научных работ". Мне кажется это явление пагубное и название должно выбиратся не судя по веяниям "моды", а исходя из здравого смысла).
 • 6. Alex
  Alex
  13-10-11, 20:40 | IP:195.177.237...
  2Шемет Євген:

  Это не призыв к помощи. Не надо себя путать очередными заблуждениями.

  >а) Какие управленческие решения может помочь выполнять комплекс в учебных заведениях?

  - составление расписаний

  - управление кадровым составом

  - управление материальными ресурсами

  >б) Какое отношение имеет к работе распределенное и паралельное программирование?

  Прямое. Эффективное использование паралельных архитектур невозможно без использования паралельных методов и алгоритмов, которые на них вследствии и работают. Цель - уменьшение времени необходимого для завершения вычислительного процесса.

  О чем я уже говорил. Отсутствие научного опыта и проблемы с образованием ведут к трудностям восприятия дву- и более сложного стиля изложения материала.
  Похоже всему виной КВНский односложный стиль представления информации и ориентация на примитивную публику.
 • 5. Шемет Євген
  Шемет Євген
  13-10-11, 19:57 | IP:194.50.125...
  Признаюсь честно я запутался. Поэтому и взывал к вашей помощи. И продолжаю взывать.

  Вернусь к своему первому комменту. На входе 20к, на выходе обобщенный гайд по построению аппаратных архитектур ориентированых на учебные заведения.
  а) Какие управленческие решения может помочь выполнять комплекс в учебных заведениях?
  б) Какое отношение имеет к работе распределенное и паралельное программирование?

  Судя по путанному стилю изложения мыслей и красивым безсмысленным кускам, единственная мысль которая приходит в голову, что вы в моей альма-матер плохо преподаете. Не уверен даже кто ее больше порочит. )

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)