Жити без болю можливо

31.01.12 16:12 2562

В Україні 428 тисяч пацієнтів страждають через відсутність допомоги у боротьбі з болем для полегшення симптомів невиліковних хвороб.

Жити без болю можливо

"Люди, які живуть із болем". Саме таку назву для спільноти, що об’єднує невиліковно хворих пацієнтів та їх рідних, запропонували учасники тренінгу для фасилітаторів груп підтримки в рамках кампанії «STOPБІЛЬ».

В Україні, за даними дослідження правозахисної організації Human Rights Watch, 428 тисяч пацієнтів страждають через відсутність допомоги у боротьбі з болем для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Утім, переживання рідних через неспроможність допомогти інколи є сильнішими за фізичний біль.

Групи підтримки для людей, які живуть з болем, мають стати тим безпечним простором, у якому вони зможуть знайти розуміння та допомогу, почути пораду та корисну інформацію, і разом вирішувати проблему, що їх об’єднала – покращувати доступ до знеболюючих препаратів. Адже жити без болю можливо.

Фасилітатор, тобто ведучий такої групи, має створювати умови для спілкування та взаємодії.

Перший тренінг для фасилітаторів з Херсону, Миколаєва, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Вінниці та Рівного, що проводився за організаційної та фінансової підтримки Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження», відбувся 20 - 21 січня. Наступне навчання заплановане на березень.

Якщо Ви або Ваші знайомі мають потребу в такій допомозі, будь ласка, звертайтеся до керівника проекту у м. Вінниці, голови правління ГО «Паросток» - Ірина Саранча, isarancha@gmail.com, тел.: 067-78-31-061

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)