М’ясо закінчилось. На черзі – ковбаса.

06.11.08 00:20 2271 2

За останні 12 років виробництво м’яса та молока на Вінниччині скоротилось втричі.

М’ясо закінчилось. На черзі – ковбаса.

Якщо сільськогосподарські підприємства у 1995 році за даними статистики виробили та реалізували 119,3 тисячі тон м’яса та надоїли 379,9 тисяч тон молока, то в 2006 році ця цифра становить 39,6 та 110 тисяч тон відповідно. А за останні два роки кількість великої рогатої худоби зменшилась ще на 50%.

Ферми переживають не найкращі часи, а приватні господарства і поготів, адже за умовами вступу України до СОТ молокозаводи вже не прийматимуть молоко від корів, що утримуються у господах. Та і м’яса з українських господарств у Європі не чекають – свого вистачає.

Власниця невеликої ферми в Погребищенському районі Валентина Краснюк стверджує – зменшення поголів’я відбувається і через недбалу селекційну роботу, а отже - з кожним роком проблема буде загострюватись. «Вже сьогодні придбати теля породи червона степова на Вінниччині вкрай важко, а в кого в господарстві і є молодь, - то ціну називають космічну».

Виробники ковбас останнім часом взагалі відвикли купувати сировину у вітчизняних виробників – дорого. Дешеву свинину та курятину оптовики купували цілими рефрежираторами та збували заводам. Однак, і на їхню територію прийшла криза. Кредитні лінії банки закрили, вивозити валюту заборонили. Зараз на відвантаженні ще стоять в українських портах судна з м’ясом, але це те, що замовили у серпні. Тож з чого буде різдвяна ковбаса на столі у вінничан – можна лише здогадуватись.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. сергій
  сергій
  10-11-08, 17:05 | IP:80.91.170...
  Чому в мясному павільйоні центрального ринку досі механічні ваги?
 • 1. Коррупционер
  Коррупционер
  08-11-08, 06:18 | IP:89.21.79...
  Пока власть не будет залазить к нам в карман и не убивать малый и средний бизнес,а заработанные деньги оставлять территориям на которых они заработаны,до тех пор люди будут существовать,а они драться за централизованный бюджетный пирог в виде зарплат "кризис-мененжеров",самолетов,госдач с последующей приватизацией и т.д.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)