Вінницький професор "рятує" шосту частину Німеччини

14.06.12 15:05 2871

Олексадр Осадчук розробляє систему контролю для двоповерхового трансформатора

Вінницький професор "рятує" шосту частину Німеччини

Професор Вінницького національного технічного університету Олександр Осадчук, завкафедрою радіотехніки, розробляє систему контролю для трансформатора Німеччини.

Як інформує сайт ВНТУ, науковець працює на німецьку компанію "Kоеnig Engineering" і співпрацює із кафедрою нанотехнологій і електроніки Technische Universitaet Hamburg-Harburg (TUHH).

Трансформатор - це своєрідний багатоканальний сенсорний пристрій для маслонаповнених енергетичних установок заввишки з двоповерховий удинок. Якщо трансформатор вийде з ладу - шоста частина Німеччини залишиться без електроенергії. Щоб контролювати його роботу треба вимірювати концентрацію газів, температуру, тиск і вологість масла. Адже трансформатор наповнює понад 2 тони масла, з якого при перенавантаженні виділяються різноманітні гази - водень, СО2, горючі гази: метан, ацетилен, ізобутан.

- Разом із професором Мюллером, який є завідувачем кафедри нанотехнологій і електроніки Technische Universitaet Hamburg-Harburg ми обговорили усі технічні проблеми, які нині виникли, і апробували експериментальний макет приладу, - пояснює Олександр Осадчук. - В німецькому університеті розробляють для таких приладів мембрани, через які гази із масла поступають у вимірювальну камеру.

Якщо Technische Universitaet Hamburg-Harburg і фірма "Kоеnig Engineering" отримають гранти Сьомої рамкової програми ЄС з підтримки дослідницької діяльності, науковий українсько-німецький тандем стане ще успішнішим і результативнішим, повідомляє сайт.

Довідка:

Олександр Осадчук - автор півтори сотні патентів України і Російської Федерації, 450-ти наукових праць. Він захистив докторську дисертацію за напрямком "радіовимірювальні прилади", розробивши елементи теорії побудови радіовимірювальних мікроелектронних перетворювачів. Чим довів можливість створення нового класу радіовимірювальних перетворювачів зі значним покращенням метрологічних і економічних показників. Створив новий клас радіовимірювальних мікроелектронних перетворювачів температури, тиску, оптичного випромінювання, магнітного поля, вологості, газу, які працюють у широкому діапазоні частот від 1 кГц до 10 Ггц.

Професори Володимир і Олександр Осадчуки, батько і син, - володарі золотої медалі "Nikola Tesla" міжнародної виставки винаходів "Genius", що відбулась у Бєлграді. Разом із колегами і студентами Ольгою Стовбчатій та Русланом Насадюком отримав Гран-Прі VІІ Міжнародного салону винаходів і нових технологій "Новий час", який проходив під егідою Міжнародної асоціації винахідницьких організацій (IFIA).

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Олександра Мруг
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)