32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища

03.09.12 09:54 12145

Усього заклад прийняв цього року 300 курсантів, отже вінничан у ліцеї найбільше – кожний 10-й.

32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища

32 вінницьких юнаки отримали 1 вересня погони в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна. Усього заклад прийняв цього року 300 курсантів, отже вінничан у ліцеї найбільше – кожний 10-й. На урочистій лінійці, присвяченій початку нового навчального року, майбутніх офіцерів окрім керівництва закладу вітали імениті гості.

Першим з привітальним словом до хлопців звернувся Герой України, Голова Української спілки ветеранів Афганістану, кавалер двох орденів Червоної зірки, генерал-майор Сергій Червонописький:

«Я сам у 1974р. закінчив Мінське суворівське військове училище, потім Рязанське повітряно-десантне училище. Саме навчання загартувало мені характер. Коли я у 1981 році підірвався на міні, отримав тяжке поранення і рік лежав у Київському госпіталі, саме завдяки підготовці, отриманій під час навчання, я зміг піднятися, піти працювати, служити, отримати ще одну вищу освіту. І саме це загартування мені зараз допомагає в роботі по захисту прав ветеранів війни, інвалідів, сімей загиблих, вести військово-патріотичну роботу».

Начальник училища, генерал-майор Данило Романенко у привітальному слові зазначив, що сьогоднішні новачки будуть випускатися у особливий рік – 70-ту річницю заснування ліцею:

«Ми розуміємо, що першому курсу зараз важко. Але ці труднощі тимчасові, і ви повинні не пасувати перед ними, а долати їх. Якщо ви усвідомите це в молодому віці, то в дорослому житті вам буде значно легше. Захисниками Батьківщини не народжуються, ними стають. А для цього потрібен час. Ви – наші спадкоємці».

Найхвилююча мить після офіційних привітань – вручення погонів старшокурсниками-ліцеїстами першому курсу. Після дарування квітів викладачам свято продовжилося святковим концертом.

По закінченню офіційної частини Сергія Червонописького запросили до Музею Київського суворівського військового училища, де він зміг у неформальній обстановці поспілкуватися з юними вінничанами. Хлопці слухали розповідь про життя видатного українця, про його навчання та загартування сили духу.

«Мені дуже приємно в цей день бути з вами, згадувати себе у ці дні у 1972-му році. Я був такий же, як і ви, отримав чорну форму і червоні погони. Якщо хтось вам скаже, що ваш вчинок неправильний, і краще б ви посиділи вдома з мамою – нічого подібного. Всі, хто закінчив суворівське училище, ніхто не сказав, що це погано, і не пожалкував. Більше того, ази справжнього армійського братства, дружби, такі якості, як честь, достоїнство – все це закладається у суворівському училищі».

Сергій Васильович зазначив, що в Київському ліцеї чудовий викладацький склад і пригадав своїх викладачів: «У нас кафедру іноземних мов очолював колишній розвідник, підполковник Ковальов. Він був дуже високий, і ми його називали Біг Бен. Взагалі були унікальні люди, було з кого брати характер».

Саме навчання загартувало Червонопиському характер, розповів генерал-майор: «Коли я у 1981 році підірвався на міні і втратив ноги, рік лежав у Київському госпіталі. Але завдяки тій підготовці, я зміг піднятися, піти працювати».

Хлопців надихнув приклад героя, і вони пообіцяли гідно нести звання курсанта-суворівця. Голова УСВА дав на прощання ще кілька життєвих порад:

«У нас була традиція: кожну перерву між заняттями – два-три підходи на віджимання, на стільці або на табуреті. Якщо регулярно так робити, ви непомітно виростите та зміцнієте. Наш старшина роти, який служив ще з маршалом Жуковим, казав: «Ви прийшли сюди худенькими сірничками, а підете міцними як шафа».

Червонописький особисто потиснув руки усім хлопцям, а з деякими познайомився – з Владом Гончаруком з с.Чапаївка, Сашком Олійником випускником с/ш № 12 м. Вінниці - та пообіцяв, що ця зустріч не остання.

Фото

32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища 32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища 32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища 32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища 32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища 32 юних вінничанина стали курсантами Київського суворівського училища

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-служба УСВА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)