Самовиховання - шлях до успіху

26.10.12 13:46 2898

Національна скаутська організація України – Пласт навчає праці з підлітками.

Самовиховання - шлях до успіху

Як себе удосконалювати, для чого це робити, яку ставити мету – це те, що має вже знати і вміти підліток. Батьки та школа – це ті дві інституції, які б мали допомогти дитині у цьому розібратися і формувати стійку мотивацію до саморозвитку. Нажаль, сьогодні вони не спроможні виконувати це завдання. Їх сміливо можуть замінити молодіжні організації. Зокрема Національна скаутська організація України – Пласт.

Впродовж своєї 100-річної діяльності у Пласті виробилися власні підходи до розв'язання проблеми розвитку особистості. Для реалізації одного із пріоритетного напрямків організації – залучення молоді до самовиховання – здійснюється цілеспрямована спеціальну підготовка волонтерів-виховників, які працюють із дітьми та молоддю.

Саме з цією метою 20 жовтня у Вінниці відбувся тренінг «Хто як не ми? Коли, як не зараз?» для волонтерів-виховників, які здійснюють виховання молоді 12-18 років. Участь у ньому взяли представники Пласту з Вінниці, Житомира, Тернополя.

Впродовж роботи учасники з’ясовували питання, що стосуються специфіки самовиховання особистості, шляхів залучення до нього молоді, співпраці із позашкільними та освітніми установами, а також визначили ідеал наставника у самовихованні.

Процес самовиховання дозволяє не лише вдосконалюватися, позбуватися комплексів та негативних проявів особистості, а й пізнати себе, сформувати об’єктивну самооцінку, адекватно оцінювати свої можливості, розкрити власні задатки, розвивати ті риси і якості, які необхідні для досягнення поставлених цілей у житті. Це, в свою чергу, сприяє самовираженню, самореалізації, формуванню особистості, яка веде здоровий спосіб життя і є стійкою до депресій, невдач та розчарувань. Така людина зможе досягнути відповідного становища у суспільстві, стати добропорядним громадянином, зразковим сім’янином та плідно працювати на користь громади, суспільства, держави, бути самодостатньою особистістю. Саме ці завдання перед школою і висуває суспільство.

Учасники також дійшли висновку, що самовиховання підростаючого покоління – єдиний на сьогодні шлях молоді до успіху. Щоб він був реалізований необхідно створити усі умови зі сторони як державних установ, освітніх закладів, громадськості так і молодіжних організацій. Представники ж Пласту готові поділитися відповідним досвідом та співпрацювати із бажаючими.

Ініціаторами та організаторами тренінгу виступили члени пластового куреня «Орликівці», в складі якого є як практикуючі педагоги, так і кандидати економічних й педагогічних наук. За підтримки Благодійного Фонду «Богдана Гаврилишина» було проведено цей захід, також опубліковано методичні рекомендації для виховників «Організація самовиховання особистості».

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)