Як вінничани ставляться до свята Halloween?

01.11.12 09:16 2394 13

Вечір всіх святих в англомовних країнах почали відзначати ще в 16-му столітті. Вважалось - в ніч з 31-го жовтня на 1-ше листопада єдиний раз на рік духи померлих можуть повернутись на землю.

Як вінничани ставляться до свята Halloween?

Час відьом, вампірів, привидів та страхітливих монстрів. Так сьогодні називають Хелловін. А от справжню його історію знають далеко не всі. Вечір всіх святих в англомовних країнах почали відзначати ще в 16-му столітті. Вважалось - в ніч з 31-го жовтня на 1-ше листопада єдиний раз на рік, коли духи померлих можуть повернутись на землю.

Не так давно моду на страхітливо-ефектне дійство перейняли європейці та мешканці пост радянських країн. У Вінниці ж воно прижилось хіба що серед молоді. Що вінничани знають про свято, та як до нього ставляться дивіться у відеосюжеті.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 13. Тарас
  Тарас
  01-11-12, 15:55 | IP:46.200.90...
  Сергію, коли я писав про засуджуючих, я не мав саме вас на увазі.
  Про ефемерну "свободу" річ не йде. Я гадаю так : роби, що тобі подобається, при цьому не заважай іншим. А про який термін ви кажете?

 • 12. Сергій
  Сергій
  01-11-12, 15:01 | IP:46.227.139...
  Тарасе, мені шкода, що ви побачили засудження у моїх словах. Адже я намагався відокремити саме те, що ви сказали від масової культури, маючи на увазі, що ваші уподобання не обов\'язково співпадають з думкою вінничан, і ви це можете побачити у відеосюжеті. Сьогодні свободу плутають з бажанням робити усе, що забажається. І, нажаль, збільшується кількість нетрадиційних меншин і тому подібне. Якщо ви притримуєтеся такої думки, то є ваше право, я ж не притримуюся і відокремлюю веселість від свята. Якщо для людей немає більше приводу повеселитися, аніж під приводом "свята" Halloween, як написала Оксана, наздоров'я. Декому байдуже, що більшість сучасної естради немає ніякого змісту в собі, що в світлу пору дня показують фільми, до яких дітей ні в якому разі не можна допускати, так саме декому байдуже, що святкують, аби було весело, навість не розуміючи сутності того. Рекомендую перед тим, як вживати певний термін, подивитися його значення хоча б у словнику.
 • 11. Тарас
  Тарас
  01-11-12, 14:24 | IP:46.200.90...
  Сергій, все дуже просто - кому подобається, той "святкує" (точніше, просто веселиться), кому ні - не святкує.
  Тільки не треба осуджувати тих, хто "святкує", бо диктувати що правильно робити, а що ні - то доля гопників та інквізиторів.
  До речі, ще кумедно, що є багато обивателів, які бубонять, що Хеллоуін - то "чуже свято", але залюбки святкують День Валентина, бо там сердечки, амурчики і цьомки-цьомки! )))
 • 10. Оксана
  Оксана
  01-11-12, 12:40 | IP:91.124.95...
  А нашому народу один фіг що Хелоуїн, що Ханука, що День бухгалтера - аби святкувати. А історію і зміст свята більшості "святкуючих" нать і знати не цікаво.
 • 9. Сергій
  Сергій
  01-11-12, 12:38 | IP:46.227.139...
  Наталю, в нас з вами схожий напрямок діяльності, в мене міжнародний досвід доволі чималий. І саме тому я притримуюся думки, що свого не потрібно цуратися, але й розрізняти, чому саме чужому научатися. Не завжди те чуже несе в собі багатий культурний зміст, тож навіщо нам \"щонебудь\"? В тих країнах, де Halloween святкують на загальнонаціональному рівні, всі великі свята можна полічити на пальцях однієї руки, тому для них це дійсно велике свято, та й наздоров\'я! Чому вони не переймають наших свят? Невесело? Не так феєрично? Немодно? Зате не треба забувати, наскільки наші свята добрі і несуть в собі наше коріння. Як на мене, подивитися і знати, що воно таке - добре, але це не означає, що треба його переймати. Я себе не вважаю космополітом, хоча і цікавлюся різними культурами, мовами, але треба на себе подивитися хоч трішки зі сторони і мати силу волі розрізняти те, що є для нас добре або навпаки, так як кожному народу притаманне своє сприйняття речей. Так, згоден, в професійних колах на міждержавному рівні культурні відносини входять до складу міжнародних, і дійсно цікаво побувати на святах інших народів, відчути ту атмосферу, але я ніколи не зустрічав, щоб високоосвічені люди сприймали Halloween більше, ніж цікавість. Нввіть в тих багатонаціональних державах, де Halloween прижився, за навності величезних діаспор різних держав, ніхто не переймає китайські народні свята, українські, французькі, причому українці є достатньо відкритою нацією, і мені приємно це бачити. Чому так відбувається? Думаю, що питання недоречне. Сатанізм - звучить смішно, тому що треба розуміти, що різні народи мають власні кільтурні надбання. Ми теж не ідеальні, і деякі наші свята перекликаються з "сатанізмом" так саме. А що стосується міжкультурних відносин на міждержавному рівні, то вони більше підтримуються на рівні міжособистісних стосунків глав держав та міжнародних відомств, але це ж не стосується міжнаціонального рівня, люди споживають те, що їм підносять, деякі вже навіть новий рік за китайським стилем святкують, але де ж тут здоровий розсудок? Звичайно, це справа кожного, але чому ми дітей вчимо?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)