Нарешті Німеччина виплатить компенсації всім жертвам Холокосту

16.11.12 17:59 2660

Німеччина погодилася внести зміни в договір 1952 року про виплату компенсацій жертвам Холокосту. До цих пір більшість євреїв в Україні, Росії та інших державах, що не входять до Євросоюзу, не мали права на компенсацію від німецьких властей.

Нарешті Німеччина виплатить компенсації всім жертвам Холокосту

Після нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз у червні 1941 року 16-річний вінничанин Борис Рабинер був змушений покинути свій будинок і втік до Киргизії. Через два роки його призвали в Радянську армію, в боях він втратив ногу. Після війни повернувся на батьківщину, працював учителем історії. У 1992 році емігрував до США, а в 2004 році йому виплатили одноразову компенсацію у розмірі близько 2,5 тис. євро.

- Грошима не відшкодувати завдані нам страждання, - говорить Борис Рабинер. - Але це чесно і справедливо, що завдяки зусиллям Conference on Jewish Material Claims Against Germany я отримав цю компенсацію саме тоді, коли найбільше її потребував.

В історії Бориса Рабинер є примітна деталь: якщо б він не іммігрував в США, не зміг би скористатися правом на компенсацію. Цю невідповідність усунули лише 15 листопада цього року. До цього євреї, які пережили Холокост та проживали в країнах колишнього соцтабору, не могли отримати компенсацію з фонду допомоги при організації Claims Conference, заснованого в 1980 році. Його кошти призначалися тільки для тих жертв Холокосту, які як і Борис Рабинер, емігрували на Захід.

За оцінками Claims Conference, тепер компенсацію зможуть отримати ще близько 80 тисяч чоловік на території колишнього Радянського Союзу. Слід врахувати, що мова йде в основному про літніх людей, які часто потребують грошей.

Довідка:

Conference on Jewish Material Claims Against Germany - Асоціація матеріальних претензій євреїв до Німеччини. У 1951 році її створили 23 єврейські організації, щоб домогтися від ФРН і НДР виплати компенсацій жертвам Холокосту. Вже понад 355 тисяч таких людей отримали компенсації на суму близько 970 млн. доларів.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)