У Вінниці на території Свято-Преображенського собору студенти розкопали останки людей

25.07.13 17:49 3043 7

Розкопки на території Єзуїтського монастиря

У Вінниці на території Свято-Преображенського собору студенти розкопали останки людей

Археологи розкопали речі побуту 16-17 століття та останки людей на території Свято-Преображенського Собору - колишнього Єзуїтського монастиря. Розкопки проводять студенти інституту історії і права педагогічного університету. Знахідки бачили журналісти телеканалу "Віта", подробиці у відеосюжеті:

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 7. Федоришен Олександр
  Федоришен Олександр
  27-07-13, 14:59 | IP:217.30.198...
  А чи потрібний домініканцям собор зараз? Думаю, що ні.
  Схожа ситуація була з єзуїтським собором Петра й Павла у Львові, коли історичні власники не мають ніяких претензій до сучасних (в особі УГКЦ), аждже розуміють, що не зможуть опікуватись храмом і банально не зберуть відповідної за розміром парафії.
 • 6. Олександр
  Олександр
  27-07-13, 09:29 | IP:91.218.91...
  для своих тезок:
  Склад, спортзал, концертный зал... А все несчастья доминиканского собора начались с 1832 года, когда он в отместку за польскую фронду 1830—1831 годов был передан царским правительством в ведение православного духовенства. Так что речь может идти не столько о атеистических преследованиях коммунистов, о целенаправленной политике российских колонизаторов всех мастей против наследия польских колонизаторов. Русские клерикалы из собора сначала убрали предков Грохольских, а уже потом варварски выдранный уникальный орган. Нужно ли возвращать собор доминиканцам? Я бы возвратил.
 • 5. Федоришен - тезці Олександру
  Федоришен - тезці Олександру
  26-07-13, 15:59 | IP:217.30.198...
  І?) То в чому ж моя помилка? Наведені цитати (хоча з Вікіпедії, але все ж) абсолютно не суперечать моїм попереднім твердженням. Територія Мурів, яку нині копають студенти, як і власне нинішній Спасо-Преображенський храм, належала домініканцям. Єзуїтська територія - поряд. То в чому дурниця?
 • 4. Тезці- Олександр
  Тезці- Олександр
  26-07-13, 13:34 | IP:178.92.147...
  Моєму тезці, Олександру Федоришену, вставляю витяг з википедії, по цій цитаті знайдеш і прочитаєш все до ківця, щоб не писати більше дурниць:

  Первые доминиканские монахи появились в Виннице в 1630 году. Несмотря на препятствия, которые чинили иезуиты, которые прибыли сюда раньше и построили деревянный костел, доминиканцы город не покинули.

  В 1639 году Стефаном Черленковским в Виннице был основан Доминиканский монастырь, после того, как монастырь был сожжен татарами в его местечке Черленкове. Староста Одржывальский предоставил монастырю поземельную собственность. Преображенский кафедральный собор был сооружён, как костёл доминиканского монастыря. Оборонный, в стиле барокко храм входил в систему укреплений Муров. С вступлением в Винницу казаков Максима Кривоноса доминиканцы бежали в соседний Черленков и только через сто десять лет вернулись в Муры.

  Михаил Грохольский, брацлавский судья и магнат, восстановил («репаровал») в 1758—1760 годах доминиканский монастырь и его церковь. Крипта костела стала родовой усыпальницей графов Грохольских.
 • 3. Олександр Федоришен
  Олександр Федоришен
  26-07-13, 12:12 | IP:217.30.198...
  А ще голосніше треба говорити, що будівля ніколи братам-єзуїтам не належала, адже храмом, збудованим у 1758 році, володіла громада домініканці, які прийшли в місто ще в першій чверті XVII століття і були "заклятими друзями" з сусіднім єзуїтським монастирем.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)