На кожну бюджетну гривню залучено три позабюджетних

30.08.13 17:38 1826 6

Як на Вінниччині готувались до 1 вересня, відзвітував директор обласного департаменту освіти

На кожну бюджетну гривню залучено три позабюджетних

Школи і дитячі садки на Вінниччині повністю готові приймати учнів. Про це сьогодні, 30 серпня, розповів Ігор Івасюк, директор департаменту освіти Вінницької облдержадміністрації.

- На підготовку до нового навчального року використано 142 мільйони гривень. Кошти ці у першу чергу були витрачені на проведення капітальних ремонтів, облаштування внутрішніх санвузлів у загальноосвітніх навчальних закладах, забезпечення холодною і гарячою води. Більше 18 млн. грн. використано на встановлення енергозберігаючих вікон. 65 шкіл отримали нове котельне обладнання, в більшості випадків - це альтернативні котли. Окрім цього проведені ремонти харчоблоків, закуплений новий посуд, на що спрямовано близько 1,5 млн. грн. Тобто спектр робіт, які виконувались, - надзвичайно широкий. Завдяки державно-приватному партнерству, яке було запроваджене у нашій області, як ініціатива голови облдержадміністрації, отримали результат - на кожну бюджетну гривню залучено три позабюджетних гривні. За часи незалежності жодного року таких великих інвестицій у зміцненні матеріально-технічної бази області не відбувалося.

Також Ігор Івасюк запевнив, що без підручників школярі не залишаться. Разом з тим, чиновник зізнався, що нові державні стандарти у початковій та базовій освіті, які вимагали повну заміну підручників, все ж спричинили певні побоювання щодо нестачі підручників. Однак Міносвіти забезпечило область необхідними шкільними посібниками аж на 120%, і зробило це завчасно.

- Таким чином, другокласники і п'ятикласники мають можливість навчатись за новими підручниками, - каже Ігор Івасюк.

Із нових предметів, які викладатимуть у школах, стала інформатика. Її ази вивчатимуть учні уже з другого класу. З п’ятого класу вивчатиметься друга іноземна мова, а також вже, власне, інформатика.

- Минулого року ми розпочали впровадження нових стандартів у початковій школі із введення іноземної мови, як обов'язкового предмету з першого класу, - каже Ігор Івасюк. - Цей рік - вже другий рік, коли триває таке вивчення.

На Вінниччині до першого класу цього року підуть близько 15 тисяч 800 учнів. І хоча першачків цього року на 600 більше, ніж минулого, загальна кількість школярів в області скорочується.

- На жаль, ми випускаємо 9-класників і 11-класників більше, ніж приходять у перший клас. Цього року цей негативний баланс поки що зберігається. Тому ми матимемо скорочення кількості дітей, що навчаються у загальноосвітніх школах області, - каже Ігор Івасюк. - У минулому році таке скорочення складало 3,8 тисячі учнів. Приємно, що у всіх районах влада переймалася питаннями завантаження будівель шкіл і садочків, відкрилося декілька десятків НВК, що дає можливість використовувати школу і як садочок, і як загальноосвітній навчальний заклад.
 

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. доктор Борменталь
  доктор Борменталь
  31-08-13, 21:40 | IP:130.180.211...
  Это цветочки, ягодки почувствуете, когда ваши дети пойдут профессию получать. Бесплатное обучение для лучших возможно там, где государство нуждается в мозгах и руках. Украине, как стране третьего мира, кадры нафик не нужны
 • 5.
  31-08-13, 21:33 | IP:81.30.173...
  Яка може бути якість освіти,коли у класах більше,ніж по 30 дітей.Мало того,що їм немає чим дихати, то вчитель,навіть,якби хотів,не зміг би перевірити засвоєння знань всіма учнями. Така річ можлива лише за умови дуже хорошої підготовки та талановитості учнів,а таких явно що далеко не всі у класі. Скоро відкрито будуть пропонувати індивідуалтні позакласні заняття з дітьми у школах(платні,звісно) під прикриттям покращення навчання і ми ще більше платитимемо за те,що держава має надавати громадянам у обов"язковому порядку бнзкоштовно. Невже не існує норм по кількості учнів у класі? Чому ж тоді дозволяєтося переаовнення?Чи це ще одна "економія" на приміщеннях та стваках додаткових учителів?
  І те,що діти туаіють-однозначно! Я завжди гарно навчалася,дуже багато читала і все ж не вступила з 1 разу до політеху(потім вступила до КНУ ім.Шевченка), а зараз мій сусід,який в школі ледве вчився,ніколи жодної книги не прочитав,вступив з першого разу (хоч і не на престижну спеціальність)на бюджет. Судячи з предметів,що вчать,багато чого в наш час вчили в школі.от і приїхали....
 • 4. Георгій
  Георгій
  31-08-13, 16:01 | IP:178.74.231...
  На жаль, як і медицині, так і шкільній освіті слід признатися - навчання не безкоштовне. Без батьківських внесків школи не існуватимуть. Пора припинити політику видавлювання коштів, тінізації - а здійснити перехід на цивілізований прейскурант. Я готовий оплачувати шкільні години, але я буду ВИМАГАТИ якості навчання. Я категорично проти котлового фінансування школи. І співвідношення 1:3 пане Івасюк, це рух уперед з протянутою рукою, а діти тупіють...
 • 3. Марина
  Марина
  31-08-13, 15:09 | IP:37.19.130...
  Мало того, що до копійки обирають і так небагатих батьків, а потім цим хизуються, так ще й створюють їм додаткові проблеми, як от з реорганізацією шкіл. Це у Вінниці перевели з одніє школи в іншу, а в області було закрито 17 шкіл. Особливо приємне "перевиконання" по підручниками на 120%, тобто надлишок продадуть, а куди підуть ці гроші, може б думали, як бюджет розподіляти?
 • 2.
  31-08-13, 08:45 | IP:81.30.173...
  Голова облдержадміністрації натиснув на управління і ті "витиснули" зі злиденних батьків "позабюджетні" кошти. А про підручники взагалі нехай не розповідає брехні,так як я 100% знаю,що підручників не вистачає(є для дітей,але немає для викладачів).
  Який сором.Голова держадміністрації звітує, як за гроші батьків все зробив...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)