У Вінниці діє Програма охорони навколишнього природного середовища м. Вінниці, яка розрахована на 2012-2015 роки. Вона спрямована на покращення екологічної ситуації в місті та створення безпечних умов життя для вінничан. Так, у 2013 році у екології Вінниці спостерігалися позитивні тенденції. А саме, зменшилась кількість викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними (підприємствами, заводами) та пересувними (автотранспортом) джерелами забруднення.

«Зниження обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря обумовлено в тому числі послідовним виконанням комплексу природоохоронних заходів», – каже директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Галина Якубович. Так, у минулому році продовжувалися роботи з підвищення енергоефективності міста у рамках меморандуму з Швейцарською конфедерацією. У мікрорайоні по вулиці та провулку К.Маркса працівники КП «Вінницяміськтеплоенерго» реконструювали більше 5 км теплових мереж, облаштували 51 ІТП з встановленням системи SCADA для автоматичного регулювання та контролю параметрів теплоносія. Також реконструйовано систему теплозабезпечення по вул. 600-річчя,13 з влаштуванням перемички між магістральними трубопроводами.

У минулому році розпочато співробітництво з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією «НЕФКО» по впровадженню проекту по реконструкції системи теплозабезпечення в районі вул. Київської – Талалихіна. Підприємство «Вінницький олійно-жировий комбінат» провів комплекс природоохоронних заходів, що сприяє значному зменшенню викидів в атмосферне повітря відходів виробництва. Інші вінницькі підприємства також працювали у цьому напрямку.

Для зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище продовжується робота по розвитку громадського транспорту великої місткості. Так, у 2013 році муніципальний автобусний парк поповнився 5 автобусами. Було опрацьовано проект оновлення рухомого складу автобусного та тролейбусного парку шляхом придбання у 2014 році 40 тролейбусів та 30 автобусів. На сьогодні отримано 40 тролейбусів, з яких вже 30 працюють на маршрутах. У рамках реалізації розвитку велосипедного руху у місті Вінниці облаштовано майже півкілометра велодоріжок, 6 велопроїздів, поновлено дорожню розмітку існуючої велосипедної мережі загальною протяжністю майже 11 кілометрів. У місті обладнано 39 велосипедних парковок з 75 велосипедними паркомісцями.

Ці заходи дозволили зменшити викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря у порівнянні з 2012 роком на 29 % від стаціонарних та на 3 % від пересувних джерел забруднення. «У 2014 році спільна діяльність міської ради, підприємств, організацій та мешканців міста буде спрямована на вирішення ряду екологічних питань. Серед них – зменшення негативного впливу автомобільного транспорту на навколишнє природне середовище завдяки подальшій оптимізації автопасажирських перевезень, будівництва нових транспортних розв’язок, реконструкції доріг. У бюджетній сфері будуть впроваджуватися енергоефективні заходи та інноваційні технології.

Крім того, триватимуть роботи по реконструкції системи теплозабезпечення міста, винесенню прибережних захисних смуг водоймищ міста в натуру, утилізації небезпечних промислових відходів підприємств-банкрутів ВАТ «Завод «Ореол» та ВАТ «Завод «Термінал» тощо», – каже Галина Якубович.Переглядів: 3121
Поширень: 0