Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов в ефірі радіо «Ера».

Він навів дані, які свідчать, що в 2010 році комунальна теплоенергетика споживала 11 млрд. 800 млн. кубів газу, в 2013 - вже 10 млрд. 100 млн. кубів газу, тобто на 15 % менше, ніж в 2010 році. За рахунок впровадження енергозберігаючих заходів, кожен рік теплогенеруючі підприємства зменшували споживання газу по 5%.

За словами Андрія Білоусова, Уряд затвердив баланс газу на майбутній опалювальний період. Передбачається зменшити на 30% ліміт газу для промислових підприємств і на 30% - для підприємств теплоенергетики.

«Зараз перед підприємствами стоїть непросте завдання. Цей сезон, з серпня 2014 по березень 2015 року, ми повинні пройти, використовуючи 5 млрд. 800 млн. кубометрів газу, тобто на 30% менше, ніж за такий же минулий період. Кожній області доведений помісячний ліміт споживання газу. До кожного регіону доведено, що треба зробити, щоб пройти опалювальний період в межах відведених лімітів. Починаючи з понеділка, ми спільно з нашими науковими фахівцями будемо спілкуватися з кожною областю і будемо допомагати вжити потрібних заходів, щоб пройти опалювальний період з тією кількістю газу, яку маємо», - сказав Андрій Білоусов.

Він також наголосив на важливості переведення котелень на альтернативні види палива. Адже в Україні налічується близько 24 тисяч котелень, які забезпечують теплом населення і бюджетну сферу. З них 16 тисяч - використовують природний газ, 5 тисяч - вугілля і 3 тисячі котелень працюють на альтернативних джерелах енергії.

За словами Андрія Білоусова, щорічно для потреб населення виробляється 47 млн. Гкал теплової енергії. На її вироблення, в середньому, йде 8 млрд. метрів кубічних газу, вартість якого складає 43 млрд. грн. З них 9 млрд. платить населення, 34 млрд. грн. - Державний бюджет. Щоб змінити ситуацію і заохотити підприємства переходити на альтернативні види палива, Уряд схвалив постанову «Про стимулювання заміщення газу». Документ передбачає фінансове забезпечення бюджетної програми «Компенсація різниці в тарифах на виробництво теплової енергії на теплогенеруючих установках з використанням будь-яких видів палива та енергії на заміщення природного газу».

«Для того, щоб інвестор міг зайти у сферу вироблення тепла для населення, урядом фактично прийнято революційне рішення, яке дає можливість інвестору отримувати різницю в тарифах між вартістю тепла, виробленого з альтернативного палива - 700-800 грн. і вартістю для населення - 300 грн. Щоб не було надприбутків, рентабельність такого підприємства регламентована на рівні не вище 21%. І це дасть можливість інвестору увійти на ринок будівництва або реконструкції котелень, які виробляють теплову енергію для населення з альтернативних джерел. У нас вже є маса таких пропозицій. Бюджет не понесе додаткових витрат. Фактично, кошти бюджету України будуть працювати вже не на економіку іншої держави, а на наш внутрішній ринок - це нові робочі місця, власні енергоносії, розвиток власної економіки», – сказав Андрій Білоусов.Переглядів: 2904
Поширень: 0