А мені все фіолетово...

28.03.15 14:50 2114 0

А мені все фіолетово...

"А мені все фіолетово..." Так кажуть ті, кого не обходять проблеми інших, кому головне - власний затишок і комфорт. Але 26 березня фіолетовий колір набув зовсім іншого відтінку – відтінку пізнання, розуміння і прийняття. Саме 26 березня вже увосьме відзначають день підтримки людей з епілепсією.

Цього року вперше цей день по ініціативі Євгенії Панічевської, голови правління Асоціації батьків дітей з аутизмом, відзначався у Вінниці. Учасниками акції були студенти Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, Вінницького соціально-економічний інституту,  Технологічно-промислового коледжу Вінницького національного аграрного університету, Вінницького Вищого професійного училища№11,Вінницької міської організації соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток».

Що таке епілепсія? Помилково вважають, що це психічне захворювання, сторонячись і боячись тих, хто нею вражений. Та насправді епілепсія є лише одним із багатьох хронічних неврологічних захворювань, і люди з цією недугою заслуговують на таке ж насичене подіями й сповнене різноманітними можливостями життя, як і інші.

26 березня вже увосьме відзначають день підтримки людей з епілепсією

Важливим є розвінчання міфів про епілепсію, які формувалися десятиліттями ізоляції людей з особливостями від так званого «ідеального суспільства». Головний з яких - «епілепсія - невиліковне захворювання». Епілепсія - добре вивчене захворювання, і для боротьби з ним розроблені ефективні ліки. Хворі на епілепсію можуть зрозуміти природу свого захворювання і навчитися справлятися з ним. В даний час епілепсія вже не є перешкодою до повноцінного життя. Застосування сучасних антиепілептичних препаратів дозволяє позбавити хворих від нападів або суттєво зменшити їх кількість. Лише трохи більше 15% пацієнтів є резистентними до лікування.

26 березня вже увосьме відзначають день підтримки людей з епілепсією

Ще один з міфів - «хворі на епілепсію не повинні мати сім'ю». Більшість форм епілепсії не є спадковими. При ідіопатичних формах існує спадкова схильність. Однак ризик народження хворої дитини, якщо один з батьків хворий на епілепсію, становить не більше 8%. При епілепсії дітонародження не рекомендується тільки при супутніх захворюваннях (олігофренія, психічні порушення) або за соціальними показниками.

Отож, звернути увагу людей на проблему епілепсії, розвіяти міфи про це захворювання і показати людям, що страждають від епілептичних припадків, що вони не самотні, - ось одні з головних завдань фіолетового дня. І студенти вузів міста Вінниці поставили собі за мету взяти участь у заході, розповідаючи іншим про про епілепсію і надання першої допомоги людям з цим захворюванням. Усі бажаючі, на знак підтримки акції, отримували фіолетові стрічки.

Рух, розпочатий маленькою дівчинкою Кессіді Меган з канадської провінції Нова Шотландія ще в 2008 році, лавиною шириться всім світом, доводячи, що ми можемо стати ближчими, варто лиш спробувати пізнати, зрозуміти й навчитися допомагати тим, хто цього потребує.

Голова правління ГО «Паросток» Саранча Ірина
Студентка ВДПУ Масняк Ольга

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)