Керівників ЖЕКів відправлятимуть «в народ»

09.10.09 11:30 3042 2

8 жовтня на черговому засіданні виконкому міської ради розглядалось питання існуючої системи надання житлово-комунальних послуг та шляхи підвищення їх якості.

Керівників ЖЕКів відправлятимуть «в народ»

Заступник начальника управління житлового господарства Сергій Кушнір визнає, що діюча система є недосконалою і потребує передусім зміни у підходах до надання послуг населенню, особливо - в питанні взаємодії жителів із підприємствами-надавачами послуг із обов'язковим контролем останніх з боку самих мешканців.

«Задля покращення ситуації за останні роки було розроблено типовий договір між ЖЕКом та мешканцем щодо надання комплексу послуг: утримання будинків і споруд, холодне водопостачання та водовідведення, вивезення твердих побутових відходів. - Розповідає Сергій Кушнір. - Цього року послуга з вивезення твердих побутових відходів була виведена в окрему комунальну послугу з розрахунку на одного мешканця, а не на квадратні метри, як це було раніше. Окрім того, було впроваджено систему розрахунків за фактично надані послуги з утримання будинків та прибудинкової території в розрізі кожного окремого будинку шляхом введення граничного тарифу, чіткого визначення періодичності та переліку послуг». На даний час вже у 73% будинків з'явились старші по будинку, які формують та підписують акти виконаних надавачами послуг робіт (при перегляді тарифів величину витрат на поточний ремонт було збільшено до 38% в будинках до 5-ти поверхів та до 30% - в будинках 9-ти поверхів. Рішенням виконкому нарешті був врегульований порядок повірки поквартирних лічильників. У 2008-2009 рр. було проведено комплекс заходів по приведенню у належний санітарний стан будинків житлового фонду: очищено 1950 підвальних приміщень, понад 3000 балконів загального користування (сушок), 980 технічних поверхів та горищ.

Задля подальшого покращення якості надання послуг управлінням житлового господарства планується вжити ряд заходів:
 • проведення системного опитування споживачів щодо стану надання послуг та шляхів підвищення якості надання послуг;
 • опрацювання механізму переходу на оплату за користування ліфтом з розрахунку на 1 поїздку;
 • проведення навчань з інженерно-технічними працівниками підприємств - надавачів послуг;
 • організація щоквартальних зборів зі старшими по будинках;
 • організація проведення зборів з мешканцями щодо підведення підсумків роботи за 2009 рік, розгляду проблемних питань та формування планів на 2010 рік;
 • організувати в 2010 році загальноміські заходи по:
  • ремонту та фарбуванню вхідних дверей житлових будинків;
  • відновлення запірної арматури на вводах житлових будинків;
  • відновлення сходових клітин під'їздів;
 • продовжити роботу по створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (сьогодні у місті вже створено 141 ОСББ).

«Задля дієвого механізму надання житлово-комунальних послуг населенню потрібні чіткі договірні відносини між надавачем і споживачем. Потрібно розвивати взаємодію між ними - це система зворотного зв'язку, яка включає в себе в тому числі і Ваші публічні звіти перед жителями. І для ЖЕКу повинно бути аксіомою те, що спочатку він зобов'язаний надати послугу, відзвітувати за неї, і вже потім включати до оплати, коли мешканцями підписані відповідні акти виконаних робіт - а не навпаки. - Підсумував слова доповідача міський голова Володимир Гройсман, звернувшись до начальників ЖЕКів. - А що стосується ОСББ, то цьому процесу потрібно сприяти: житло повинно мати свого власника. Тому ніхто не буде стримувати конкуренцію на ринку надання житлово-комунальних послуг.»

Довідка:

Житловий фонд м. Вінниці налічує 1992 будинки.

В наданні житлово-комунальних послуг населенню у місті задіяні :
- 19 підприємств з надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій;
- 1 підприємство з надання послуг з питного водопостачання та водовідведення;
- 5 підприємств з теплопостачання та централізованого гарячого водопостачання;
- 3 підприємства з обслуговування ліфтів;
- 5 підприємств по вивезенню твердих побутових відходів;

Для забезпечення збору твердих побутових відходів обладнано
164 майданчики із загальною кількість контейнерів - 1120 шт.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Петро
  Петро
  10-10-09, 21:49 | IP:89.21.79...
  Сьогодні ЖЕКи нагло нараховують людям суми нічим не обгрунтовані,а припинити цей безпредел поки нема кому.Ми маємо тільки одні деклараціі від міських чиновників.Крим того, прибирання прибудинковоі теріторіі вираховують по площі житла,а не полюдино,які смітять і це є великою дурницею,бо смітять не квадратні метри,а живі люди.А ОСББ будуть,як тільки міська влада приведе до путя будинки,які десятиліттями не обслуговувались і не ремонтувались,але за це з людей брали гроші і немалі.
 • 1. Gapochka
  Gapochka
  10-10-09, 21:30 | IP:95.132.232...
  з приводу плати за ліфт: якому мудрагелю прийшла в голову ця "геніальна" думка? якщо збираєтесь брати додаткову плату з жителів верхніх поверхів, то на нижніх поверхах повинна стягуватись вища квартплата!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)