У Вінниці розширюється досвід сімейної медицини

08.06.10 11:55 2368 4

Створено додатково 14 сімейних дільниць, одну педіатричну та дві терапевтичні дільниці

У Вінниці розширюється досвід сімейної медицини

Три відділення міської поліклініки №1 на сьогоднішній день перевантажені. Такий висновок зробила спеціальна комісія, яка проводила аналіз наближеності філій до населення, яке проживає на території Тяжилова, військового містечка, вул. Немирівське шосе та неподалік «Олійножирового комбінату». Члени комісії з'ясовували, чи зручно мешканцям обслуговуватись у існуючих філіях. По завершенню роботи комісії було прийнято рішення перерозподілити територіальні дільниці між відділеннями.

На сьогоднішній день міська поліклініка №1 обслуговує майже 41,5 тис. мешканців Вінниці. Вона складається із трьох відділень. Центральна база, або відділення№1, розташована по вулиці Москаленко, 42. У приміщенні розміщена адміністрація поліклініки та 11 дільниць сімейного лікаря, в яких обслуговуються 16 тисяч вінничан. Відділення №2 (вул. К.Маркса,44) обслуговує 22 тисячі дорослого населення. Одна з 11 дільниць другого відділення знаходиться по вул. Гладкова,3. Відділення №3 (вул. К.Маркса, 44) обслуговує 5 тисяч дітей. Там працює 5 педіатричних дільниць, з яких одна - на філії по вул. Гладкова,3.

Проблема полягає у тому, що в усіх трьох відділеннях люди нарікають на велике скупчення пацієнтів на малих площах. Особливо ця проблема є гострою у дитячому відділені, де через невеликі приміщення, існує велика ймовірність інфікування здорової дитини хворою. Окрім цього, додаткових приміщень потребує поліклініка, а кожне відділення - повноцінну лабораторну службу. Також необхідно забезпечити філії фахівцями вузької спеціалізації.

Комісія, яка проводила обстеження, для оптимізації роботи усіх відділень запропонувала вжити ряд заходів, частину яких уже втілено у життя. В першу чергу відбувся перерозподіл населення між дільницями та збільшено кількість сімейних лікарів. «Вже створено додатково 14 сімейних дільниць, одну педіатричну та дві терапевтичні дільниці. Лікарі сімейної медицини будуть надавати допомогу і дитячому, і дорослому населенню. На початковому етапі лікарі сімейної медицини (колишні дільничні терапевти) будуть обслуговувати дітей з семи років», - розповідає начальник управління охорони здоров'я міської ради Тамара Васильчук.

Що стосується перспектив, то планується, що у приміщення по вул. Пархоменка, 13, де сьогодні працює обласний наркодиспансер, після завершення договору оренди можна буде перенести чотири дільниці сімейного лікаря з філії по пров. К.Маркса. Також там планується створити кабінети для щеплення, маніпуляційну, хірургічний кабінет, лабораторію, ЕКГ-кабінет та інші. Це значно розвантажить відділення №2 та №3 та наблизить медичну допомогу до населення, яке проживає в районі вулиці Пархоменка.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Олександр для Наталия
  Олександр для Наталия
  09-06-10, 08:52 | IP:95.134.78...
  Шановна пані Наталия, уважно прочитав Ваш коментар №2, давайте разом проаналізуємо, ось сьогодні держава дасть тому лікарю про якого Ви пишете не 850грн., а хай навіть 3000 гривень, невже Ви думаєте що підвишиться відповідальність і саме відношення до роботи? З цього питанння мені пригадується цитата класика, Й.В.Сталіна, він говорив: (рос.) "харошего врача прокормит народ,а плохому мы и так много платим".
 • 3. Наталья
  Наталья
  08-06-10, 20:43 | IP:95.132.54...
  Все так красиво написали. а на деле... Что будет на деле? У меня маленький ребенок и стараюсь своими силами, возможностями его беречь. Мы не ходим в дет. поликлинику по ул. К. Маркса, 44 иногда более полугода и НИКТО не интересуется что мы и как мы. А придя в поликлинику необходимо с больным ребенком выстоять 1,5 часа (полтора часа)в очереди, чтобы попасть на прием. при этом стоя в очереди,где попутно убирают коридор или кабинеты, где нет места присесть всем детям, ты еще и должен после 15.30 думать а взял ли доктор карточку поскольку регистратура уже не работает. А про вызовы врача на дом - лучше вообще промолчать. А про то"невже може лікар відповідати за кожного отримуючи 850 грн????", дело не в зарплате, а в отношение и грамотности участковых педиатров.Но это мое мнение. А что творится в поликлинике на 50-летие Победы?????? Туда даже идти не хочется:( Как по мне, лучше платная, добросовестная медицина.
 • 2. Наталия
  Наталия
  08-06-10, 15:50 | IP:194.50.125...
  Я розумію чого Ви так напиали!!! Але невже може лікар відповідати за кожного отримуючи 850 грн???? тому так і живе наша країна!!!
 • 1. Олександр
  Олександр
  08-06-10, 15:02 | IP:95.134.166...
  Це саме то де ніхто ні про що не буде відповідати, хоча і зараз ніякої відповідальності немає, кругом кругова порука, рука руку миє, і кукушка хвалить солов'я, що той кукушку хвалить. Хай хтось це спростує!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)