Вакцинація вінничан дасть можливість уникнути епідемії захворювання на грип та ГРВІ

12.10.10 09:00 2963

Набагато простіше запобігти захворюванню, ніж його лікувати, чи боротися з наслідками та ускладненнями. Цю істину нашого життя знали ще давні греки. Тому сьогодні держава все більше уваги приділяє саме профілактиці захворювання населення на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Вакцинація вінничан дасть можливість уникнути епідемії захворювання на грип та ГРВІ

Про шляхи профілактики, запобігання захворювання на ці хвороби та уникнення пандемічної ситуації в області в ході понеділкової прес-конференції розповіли заступник начальника управління охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації Василь Паненко, заступник головного державного лікаря санітарно-епідеміологічної служби у Вінницькій області Сергій Дабіжа і головний спеціаліст з терапії та організації сімейної медицини управління охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації Світлана Швидюк.

Василь Паненко зазначив, що за даними Українського центру грипу у цьому епідемічному підсезоні (серпень 2010 – травень 2011 рр.) в Україні, і в тому числі на території Вінницької області циркулюватиме окрім вже не нового A-H1N1 сезонний грип A-H3A2, і грип групи Б – «Брісбен». Проте за його словами зараз немає ніяких підстав говорити про загрозу епідемії чи її спалах у найближчі місяці, враховуючи профілактику серед населення та вакцинацію серед населення.

Заступник начальника управління охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації зауважив, що Вінницька область буде забезпечена вакциною на достатньому рівні. І до кінця цього тижня вакцина вже з’явиться в аптечній мережі. В цілому, на закупівлю вакцини проти грипу з обласного бюджету виділено 56 тис. грн., ще 440 тис. грн. виділено місцевими бюджетами районів. При цьому він відмітив, що у минулому році на Вінниччині було вакциновано лише 25 тис. осіб (більшість щеплень – 24 700 було зроблено за державний кошт, і лише 161 за власний рахунок).

«На жаль у нас не виробилася практика щеплень. Адже вакцинація найбільш ефективна коли прищеплено 80% населення, а так у нас формується лише локальний іммунітет. Проте людина, яка все-таки пройшла вакцинацію має набагато більше шансів уникнути захворювання, або перенести його у легшій формі без серйозних ускладнень, які часто супроводжують ці хвороби» - підкреслив Василь Паненко.

За словами головного спеціаліста з терапії та організації сімейної медицини управління охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації Світлани Швидюк, - за рахунок обласного бюджету буде профінансовано вакцинацію осіб, що відносяться до груп ризику: медичних працівників, працівників аптечних установ, дітей старше 6 місяців з одним хронічним захворюванням, хворих на цукровий діабет, хронічний бронхіт, бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання та онкологічні захворювання та ін.

Заступник головного державного лікаря санітарно-епідеміологічної служби у Вінницькій області Сергій Дабіжа розповів про наявні види вакцини в Україні, та умови, в яких вакцина повинна зберігатися. Крім цього він наголосив, що вакцинацію людина має проходити у лікарні.

Що ж до загальної статистики захворювання на грип та ГРВІ, то у порівнянні з минулим роком кількість захворівших зменшилася на 10 тисяч - 211 тисяч хворих за 9 місяців минулого року проти 201 тисячі за 9 місяців поточного.

Пам’ятайте – при появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)