Науковці: зелені зони покращують життя міських жителів

27.04.13 10:00 1504 3

Парки, сади й зелені насадження у міських районах можуть покращити добробут і якість життя людей, які там мешкають, йдеться у дослідженні британського Ексетерського університету.

Науковці: зелені зони покращують життя міських жителів

Вивчивши дані з 5000 домашніх господарств Великої Британії за понад 17 років, дослідники виявили, що проживання в озелененому районі має значний позитивний вплив.

Група дослідників вивчила дані національного опитування, проведеного між 1991 і 2008 роками серед понад п'яти тисяч домогосподарств Британії і 10 тисяч дорослих мешканців, які змінювали своє місце проживання.

Дослідники попросили учасників повідомляти про свій психологічний стан і оцінити "ефект зеленого простору".

Позитивна дія

Доктор Метью Вайт і його колеги з Європейського центру з довкілля і здоров'я людини виявили, що люди повідомляли про меншу кількість психічних розладів і більшу задоволеність життям, коли жили в зелених зонах.

Такі висновки залишилися незмінними навіть після того, як в учасників дослідження змінювалися рівень доходів, місце зайнятості, сімейний стан, стан здоров'я чи тип помешкання.

Доктор Вайт порівняв вплив від життя в зеленому районі з великими життєвими подіями, такими як шлюб.

"Ми виявили, що проживання в міській місцевості з відносно високим рівнем зелених насаджень може мати значний позитивний вплив на добробут людини, який приблизно дорівнює третині впливу, який має шлюб", - сказав він.

Цей ефект, як встановили дослідники, також дорівнює одній десятій позитивного впливу на стан людини від працевлаштування.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ВВС
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3.
  29-04-13, 09:46 | IP:81.30.173...
  И я своих 5 копеек добавлю. В прошлом году всякие там инспекции по благоустройству штрафовали простых граждан за то,что кто то машину,скажем,поставил у торца дома(где никогда не было никакой "зеленой зоны" и никогда не росла трава!), зато никто не штрафует власти(и на явно большие по закону сумы)за сжигание веток в районе Можайки, за уничтожение тех же лип на центральных улицах и тому подобное. Штрафы существуют только и исключительно для простых,не обремененных властью ,граждан.
  А про подвесные цветники!!!! супер...было бы смешно,если б не так грустно.
  Ничего,природа никогда ничего не пускает на самотек и ее разрушители и уничтожители получат по заслугам и даже не поймут,когда наступит беда в виде кары- за что...
 • 2. Максим
  Максим
  29-04-13, 09:22 | IP:80.91.187...
  Поддержу предыдущего комментатора.
  Не просто уничтожаются, а изысканно убиваються: деревья обрезают так, словно это многолетний кустарник (после их гибели срезают под корень и закатывают в асфальт - где тротуары), траву обычно срезают под корень, чтоб по жаре не выросла, кусты у меня посрезали под корень - умерли почему-то, кучи песка повсюду - дворники уже этим не занимаются что-ли, парковка машин на газонах и ни одного нормально посаженного дерева. Не, что-то посадили маленькое и несчастное - ну, а как Вы думали, сломали его (это ж не монументальное дерево). А Самое обидное, когда стоит здоровенные полностью сухой тополь тут же - предлагают скинуться на 900 грн или больше - и может быть срежут. Тут же стоит не обремененный умом детина и, внимание, срезает зеленые побеги и кустарника. На мой вопрос зачем, сказали мол обрезать. Потом стоят такие скелеты, как памятники на старых еврейских кладбищах (срезанное дерево).
  Зато будут подвесные цветники. ХА-ХА!!!
 • 1. Ваня
  Ваня
  27-04-13, 22:55 | IP:92.112.184...
  От саме тому вінницька влада і винищує зелені зони.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама