Президент Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном. Під час зустрічі було підписано Угоду про співпрацю у сфері розвитку, за якою Швеція виділяє 175 млн євро на підтримку реформ в Україні та інтеграції країни до ЄС.

Президент за підсумками зустрічі заявив, що підписання цієї Угоди є продовженням потужної допомоги, яку Швеція завжди надавала Україні. Президент відзначив, що Швеція є найбільш твердим адвокатом української позиції в Європейському Союзі. «Я як Президент і весь Український народ дуже вдячні Вам за цю позицію», – сказав Петро Порошенко.

У свою чергу шведський Прем’єр-міністр Стефан Левен зазначив, що головна мета Угоди – допомогти українському Урядові йти дорогою реформ та забезпечити процес інтеграції до Європейського Союзу. «Це жорсткі, але такі необхідні зараз рішення», – наголосив шведський Прем’єр, відзначивши, що Уряд Швеції також прийняв низку таких рішень у 90-х роках.

Прем’єр наголосив на тому, що прибув до Києва, щоб засвідчити підтримку народу України в ці важкі часи. Стефан Левен заявив про свою впевненість в тому, що Швеція «повинна та буде підтримувати Україну, оскільки важливо підтримати віру у зміни». Він також висловив думку, що інші країни також мають долучатися до таких ініціатив.

Стефан Левен також повідомив про рішення надати Україні позику розміром 100 млн доларів США. Президент у заяві для ЗМІ за підсумками зустрічі відзначив, що погашення відсотків за позикою бере на себе шведська сторона. «Це буде дуже важлива участь Швеції в скоординованих діях наших найбільш надійних, твердих, послідовних прихильників, на яких ми можемо розраховувати», – сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що ключовим питанням під час зустрічі, в тому числі, була діяльність місії ОБСЄ з моніторингу та верифікації режиму припинення вогню на Донбасі. Глава держави висловив вдячність шведській стороні за надану допомогу діяльності місії та направлення до її складу 15 представників Швеції, а також броньованих автомобілів для потреб місії.

Президент також повідомив про досягнуту домовленість щодо запровадження декількох гуманітарних конвоїв. «В питаннях забезпечення миру, у вирішенні проблем гуманітарної катастрофи Швеція завжди поруч з нами», – заявив Петро Порошенко. Глава держави також подякував Швеції за допомогу в лікуванні та реабілітації українських військових.

Прем’єр-міністр Швеції поінформував про виділення 10 млн доларів США на вирішення гуманітарних проблем.Переглядів: 2383
Поширень: 0