20 березня 2015 року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт та Комісар з досліджень, науки та інновацій Європейського Союзу Карлос Моедас підписали Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

У церемонії підписання також взяли участь Міністр освіти і науки Латвії Маріте Сеіле, голова науково-дослідної робочої групи Ради Постійного представництва Латвії в ЄС Лаума Сіка; Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич, перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун та заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

Під час прес-конференції з нагоди набуття асоційованого членства України у програмі ЄС «Горизонт 2020» Міністр освіти і науки Сергій Квіт нагадав про важливість вибору Україною шляху до європейської інтеграції та широких можливостях, які «Горизонт 2020» відкриває для української науки. Міністр також подякував європейській стороні за розуміння, підтримку та співпрацю. В тому числі, і за запропоновану для України 95-відсоткову знижку внеску, який кожна європейська країна повинна сплатити за участь в даному проекті.

Україна – асоційований учасник програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020»

Комісар з досліджень, науки та інновацій Європейського Союзу Карлос Моедас привітав Україну з визначною подією та зазначив, що це історичний день як для України, так і для Європейського Союзу. «Вперше Україна приєднується до європейської наукової програми такого масштабу, і це відкриває можливості для українських науковців стати частиною дослідницької родини Європейського Союзу», - наголосив Карлос Моедас.

Комісар також повідомив, що для України доступ до програми «Горизонт 2020» означає доступ до всього спектру, який фінансується у рамках цієї програми. За словами Карлоса Моедаса, це також означає, що Україна зможе скористатися всіма перевагами програми на тій же основі, що і організації з країн Європейського Союзу, Україна може стати отримувачем грантів, які надає Європейська дослідницька рада, а українські науковці матимуть право подавати заявки для участі в програмах мобільності та отримувати стипендії із загальним фінансуванням близько 6 млрд євро.

Переваги отримають і українські підприємці, яким буде надано доступ до інструменту програми «Горизонт 2020» для малих і середніх підприємств, а українські університети або дослідницькі інститути матимуть можливість встановлення зв’язків принаймні з двома міжнародними лідерами у відповідній сфері в Європі. Також набуття Україною асоційованого членства у «Горизонт 2020» включає новий механізм використання незалежної партнерської експертної підтримки, покращення планування, впровадження оцінки національної та регіональної дослідницької інноваційної політики.

Україна – асоційований учасник програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020»

Єврокомісар підтримав думку Міністра освіти і науки Латвії Маріте Сеіле про забезпечення скоординованої допомоги країн європейського простору для підтримки української асоціації з програми «Горизонт 2020».

Карлос Моедас також повідомив про фінансування ініціативи Європейського Союзу «EAТ Connect», що означає надання країнам-учасницям європейського партнерства, зокрема, й Україні, величезної спроможності широкосмугового інтернет. «Ми хочемо надати кампусам університетів широкосмуговий доступ в інтернет, що означатиме доступ до величезної кількості наукових публікацій та баз. У свою чергу, це також буде підтримкою інтеграції України у віртуальний простір Європейського Союзу і міжнародних наукових спільнот», - зазначив єврокомісар.

Міністр освіти і науки Латвії Маріте Сеіле підкреслила, що для України угода про асоційоване членство в програмі створює всі можливості для наукової співпраці, а також для проведення спільних наукових досліджень та підвищення мобільності науковців. «Це підписання - символічне, бо сьогодні освіта, наука та інновації слугують забезпеченню свободи в наших країнах, миру та демократії».

Під час прес-конференції Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський наголосив на перспективах розвитку країни. Він зазначив, що підписання угоди - це знак впевненості ЄС у майбутньому України, яке відповідає вибору українського народу, а саме - європейському вибору. «Це знак для майбутніх лідерів, бо саме вони мають всі можливості розкрити свій потенціал в Україні», - підкреслив Голова Представництва ЄС в Україні.Переглядів: 2808
Поширень: 0