Італія вперше дала українцям можливість працювати легально

19.01.11 14:39 1803

Італія виділила в 2011 році для українських трудових мігрантів 1800 дозволів на роботу.

Італія вперше дала українцям можливість працювати легально

Всього передбачено 100 тис. дозволів для громадян ЄС.

«Україна вперше потрапила до цього списку. Раніше Італія видавала квоти тим країнам, з якими уклала двосторонні угоди. Україна поки не підписала таку угоду, але італійська сторона вирішила включити в список і нас. Швидше за все, для того, щоб легалізувати заробітчан, які вже перебувають у країні», - розповіли в посольстві України в Італії.

За неофіційними даними, в країні працюють близько 200 тис. українців, але легально дуже мало. У кожному випадку запит про легалізацію розглядався індивідуально. Тепер же 1800 людей гарантовано зможуть офіційно працювати в Італії.

Для того, щоб українцеві отримати одне з виділених 1800 дозволів, його італійський роботодавець з 17 січня і до кінця місяця повинен зареєструватися на сайті МВС своєї країни і заповнити там форму-бланк. 31 січня з 8 ранку готовий запит можна буде відправити на цьому ж сайті.

Як кажуть у посольстві, відлік йде на хвилини, більше шансів у тих, хто відправить заявку з самого ранку. Якщо прохання задовольнять, його передають у ту країну, з якої повинен приїхати заробітчанин. Тому тим нашим нелегалам, які вже в Італії, доведеться повернутися в Україну за документом.

Також для українців є ще один шанс оформитися легально - якщо будуть працювати доглядальницею і хатньою робітницею. Їх не врахували у квотах.

«Це особлива категорія працівників, у яких Італія дуже зацікавлена. Їм будуть видавати легальні дозволи по мірі попиту. Запити по домробітницям почнуть розглядати 2 лютого», - кажуть у посольстві.

Україна отримала середню кількість квот, приміром, Туніс також отримав близько 2 тис. На Марокко та Єгипет розподілили близько 4,5 тис.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Комментарии
Система Orphus

Останні новини

Реклама