Збирачам грибів варто остерігатися смертельно-небезпечних несправжніх опеньок

14.11.12 14:09 9217

Закінчується сезон грибів. В лісах можна зустріти ще багато людей, які хочуть запастись останніми дарами осені. Проте не всі охочі смачно поласувати можуть відрізнити їстівні гриби від отруйних, які між собою дуже схожі.
по збирати

Збирачам грибів варто остерігатися смертельно-небезпечних несправжніх опеньок

Найпопулярнішими і найсмачнішими завжди були опеньки. Але під час тихого полювання існує можливість натрапити на їхніх неїстівних двійників.

Перша ознака неправдивого опенька – його капелюшок має сірчано-жовтий відтінок, від якого він і отримав свою назву. Також необхідно звертати увагу на колір спор. Щоб дістати їх, треба просто потрясти гриб над долонею – і вони самі випадуть. Спори справжніх – безбарвні або білі, а за формою – яйцевидні або еліпсоїдні. У неправдивих вони мають темний відтінок: від цегляного до фіолетового. Якщо гарно придивитися, то на капелюшках їстівних опеньків можна помітити маленькі лусочки, а на сірчано-жовтих – вони відсутні. Зрізуючи гриб, треба звертати увагу на його внутрішність. М'якоть не повинна міняти колір, а також не повинен виділятися різкий запах.

У несправжніх опеньків відсутня своєрідна "спідничка", яка залишається на ніжці при відділенні від неї капелюшка. Такі гриби є дуже отруйними. При споживанні маленької дози у людей можуть початися галюцинації, а від великої кількості – смерть.

Напередодні до реанімації потрапили двоє грибників з Шаргорода та Іллінець із діагнозом «гостре отруєння грибами». Переймаючись за здоров’я і життя громадян, Управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області звертається із застереженням:

  • не збирайте невідомих та сумнівних грибів;
  • не купуйте гриби в невстановлених місцях торгівлі;
  • не куштуйте на смак сирі гриби;
  •  не збирайте та не вживайте в їжу старі та перерослі гриби;
  • ні в якому разі не дозволяйте збирати та вживати гриби дітям.

При підозрі на отруєння — негайно зверніться за медичною допомогою до фахівця.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-служба управління Держтехногенбезпеки у Вінницькій області
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)