Що знатимуть про Вас біометричні паспорти

18.01.13 13:53 4273 4

Про це повідомив журналістам, що зібрались 17 січня у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, начальник Управління Державної міграційної служби у Вінницькій області Борис Наливайко.

Що знатимуть про Вас біометричні паспорти

Під час зустрічі Борис Наливайко роз’яснив представникам місцевих засобів масової інформації основні положення закону «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Цей Закон визначає правові та організаційні засади створення і функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України.

Борис Наливайко

Борис Наливайко зазначив, що для реалізації норм цього Закону, Кабінетом Міністрів України буде прийнято нормативно-правові акти, які будуть приведені у відповідність із Законом. На сьогоднішній день Державна міграційна служба області будь-яких розпорядчих документів з цього приводу не отримувала. Однак з 1 січня 2013 року служба активно працює над розробкою низки заходів по створенню інфраструктури, необхідної для подальшої безперебійної роботи (програмне забезпечення, навчання персоналу, тощо).

Прес-конференція

Керівник Державної міграційної служби області зупинився на визначенні поняття Єдиного державного демографічного реєстру. Відповідно до Закону, це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення інформації про особу та про документи, що використовуються із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України свобод людини та громадянина. До Реєстру, згідно із Законом, вноситиметься наступна інформація:

 1. ім'я особи;
 2. дата народження/смерті;
 3. місце народження;
 4. стать;
 5. дата внесення інформації про особу до Реєстру;
 6. відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників;
 7. відомості про громадянство або його відсутність та підстави набуття громадянства України;
 8. реквізити документів, виданих особі (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб'єкт, що видав документ, строк дії документа);
 9. відомості про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою чи безвісно відсутньою;
 10. відцифрований зразок підпису особи;
 11. відцифрований образ обличчя особи;
 12. додаткова змінна інформація (про місце реєстрації, про сімейний стан, про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, про видачу приватизаційних паперів, додаткові біометричні дані та параметри);
 13. інформація з відомчих інформаційних систем.

Як приклад, Борис Наливайко навів досвід сусідніх держав, що вже налагодили в себе систему видачі закордонних біометричних паспортів. Зокрема, Росія має 7-річний досвід, а Молдова – 5-річний. Переваги документів, що містять біометричні дані очевидні – їх практично неможливо підробити. Отже, на думку начальника Управління ДМС України у Вінницькій області, безконтактний носій інформації (чіп) є першим кроком до електронних віз і спрощеного перетину кордону у майбутньому.
Заглядаючи наперед, слід відзначити, що з впровадженням в Україні біометричних паспортів потреба в паперових посвідченнях особи поступово відпаде.
Для довідки: Закон України«Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012р.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Незнайомка
  Незнайомка
  21-01-13, 10:08 | IP:188.0.64...
  Justice, цілком згодна. Особливо якщо згадати наші корумповані правоохоронні органи. Тим більше - інформація з відомчих інформаційних систем там нащо?! Під цим терміном можна сховати які завгодно особисті дані.
 • 3.
  19-01-13, 21:53 | IP:178.95.230...
  Для 1537 і взагалі: Згідно традицій, що склались в нашій славній державі, всі бази даних, що створювались різними державними органами, дуже швидко ставали доступними на ринку "Петрівка" для всіх охочих, здатних заплатити певну суму коштів. Як на мене, такий об'єм інфи про людей може стати в нагоді різного роду шахраям, та й взагалі, криміналітету.
  Навіть пофіг контроль, і так коли треба, можна всі ці дані на людину зібрати, однак поки вони в різних джерелах і переважно в паперовому вигляді, це дещо ускладнює задачу і хоча б частково відсіює всяких пройдисвітів. Однак, якщо б мова йшла про цивілізовану країну, з нормальним рівнем захисту інформації та нормальним рівнем дотримання законів державними органами, я за такі документи - порядок на кордоні це вагомий аргумент
 • 2. 1537
  1537
  19-01-13, 19:28 | IP:91.124.24...
  Не варто перти проти таких паспортів. Вони не посилять контроль. Якщо відпов. органи СПРАВДІ ХОЧУТЬ контролювати людину, вид паспорта неважливий.

  ЦЕ СТАНЕ НА ЗАВАДІ "ЧЕЛНОЧНИКАМ"-КОНТРАБАНДИСТАМ НА КОРДОНАХ! ТА Й МОЖЕ ВІЗ НЕ БУДЕ ТРЕБА...

  Для Україна Україна. Я поділяю думку щодо наявності процесу обмеження свободи в державі. Але НЕВЖЕ ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАРОДЖЕННЯ, ПРОЖИВАННЯ І ЗАМІННИК ФОТО - це тотальний контроль?
 • 1. Олександр
  Олександр
  18-01-13, 15:50 | IP:37.52.2...
  Закон про «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», є дуже сирим і недопрацьованим, і зовсім не прийнятним в нашій державі, поки-що.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)