Із 1 травня запроваджений обов’язковий пенсійний внесок для підприємців

15.05.09 15:29 4591

Із 1 травня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року №366 «Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування».

Із 1 травня запроваджений обов’язковий пенсійний внесок для підприємців

Йдеться про тих підприємців, які сплачують фіксований або єдиний податок, а також про членів їхніх сімей, які провадять підприємницьку діяльність, але не перебувають із ними в трудових відносинах.

Відповідно до згаданої постанови, сума сплати до ПФУ не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу. Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний щомісячний страховий внесок для зазначених осіб становить у:
  • травні-червні – 207,50 грн.,
  • липні-вересні – 209,16 грн.,
  • жовтні-листопаді – 215,80 грн.,
  • грудні – 222,11 грн.
Сума внеску повинна враховувати частину фіксованого або єдиного податку, а це 10 та 42 відсотки відповідно.

Наприклад, якщо сума єдиного податку становить 200 грн., то 84 грн. (42%) із них перераховуються до ПФУ. Відтак, підприємцю у травні-червні необхідно сплатити додатково 123,50 грн. (207,50 - 84) за кожен місяць. У результаті особі буде зарахований страховий стаж за повний місяць із мінімальною заробітною платою.

За бажанням підприємець має право збільшити суму сплати внеску до Пенсійного фонду, проте вона не може перевищувати 3331,62 грн.

Сплата страхових внесків здійснюється на рахунки органів ПФУ в установах ВАТ «Державний ощадний банк України» за місцем реєстрації підприємця щоквартально, до 20 числа, наступного за звітним кварталом місяця, а саме:
  • за травень-червень – до 20 липня;
  • за липень-вересень – до 20 жовтня;
  • за жовтень-грудень – до 20 січня.
Звітність до органів ПФУ зазначеними особами подається, як і раніше, щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)