15 квітня в приміщенні облдержадміністрації під головуванням заступника голови – директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась нарада з питань організації проведення в області зовнішнього незалежного оцінювання. Розпочинаючи нараду Ігор Івасюк зазначив: «Цьогорічна вступна кампанія для нас всіх особлива та буде відрізнятись від попередніх більшою структурованістю, прозорістю та буде зрозумілішою для абітурієнтів».

За його словами, тести зовнішнього незалежного оцінювання, на відміну від минулого року, будуть оцінюватися як «склав/не склав». А тому така система зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року зробить вступ до ВНЗ максимально прозорим та зрозумілим.

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2015 році буде проведено з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. ЗНО з української мови і літератури обов’язкове для вступу в будь який вищий навчальний заклад України.

Як зазначив Ігор Івасюк, для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА.

ЗНО: у 2015 році вводяться тести двох рівнів складності

Окрім того, для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

«Однією з особливостей є те, що у 2015 році вводяться тести двох рівнів складності: з української мови і літератури та математики. Дворівневі тести складатимуться з двох частин: базового та поглибленого рівнів. Адже, та людина, яка хоче бути фізиком-теоретиком чи інженером, повинна мати набагато вищі знання з математики, ніж той, хто не буде застосовувати у подальшому свої знання з цього предмету» - відмітив Ігор Івасюк.

За словами Ігоря Івасюка, для проведення ЗНО з української мови та літератури 24 квітня 2015 року визначено 21 округ, у який входить 49 пунктів тестування. Реєстрація для участі в ЗНО 2015 року тривала з 05 січня по 20 лютого. Тож, для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у Вінницькій області зареєстровано 11793 осіб, з них 8651 - випускників 11 класів, для яких 24.04.2015 року відбудеться ще й ДПА у формі ЗНО та 3142 - випускники минулих років. Всього кількість випускників у Вінницькій області – 8427.

Основна сесія ЗНО відбудеться у період з 24.04. 2015 року по 26.06.2015 року, а додаткова – 09.06.2015 - 09.07.2015 року.

ЗНО: у 2015 році вводяться тести двох рівнів складності

В свою чергу Геннадій Кузьменко зазначив: «Вінницька область повністю готова до проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, яке відбудеться 24 квітня цього року. Цьогорічне ЗНО на відміну від попередніх тестувань є більш широкомасштабним. Адже усі попередні роки ЗНО з української мови та літератури проходило 2-3 дні, а кількість тесту вальних пунктів ніколи не була вищою ніж 32. Сьогодні ж ми нараховуємо велику чисельність учасників ЗНО (біля 11 тис. чол.) та кількість пунктів тестування, що будуть задіяні (загальноосвітні навчальні заклади та вищі навчальні заклади) в процесі – 47».

В ході наради учасниками було розглянуто та обговорено ряд нагальних питань, таких як: підвезення учасників до пунктів проведення ЗНО, узгодження графіків роботи на пунктах тестування, забезпечення присутності правоохоронних органів та медичних працівників.

Завершуючи засідання, Ігор Івасюк наголосив: «Зважаючи на суспільну значущість і масовість заходу ми маємо забезпечити безпеку у пунктах проведення зовнішнього незалежного тестування, організоване підвезення учнів та належне медичне обслуговування».Переглядів: 4458
Поширень: 0