12 грудня з 14:00 до 17:00 у Вінниці буде проводитися технічна перевірка міської системи оповіщення міста. У зв’язку з цим у місті буде запущено електросирени (сигнал «Увага всім»). Прохання зберігати спокій та займатись повсякденними справами.

Система оповіщення населення про надзвичайні ситуації призначена для передачі екстрених повідомлень у випадку аварій, техногенних і природних катастроф, а також у разі бойових дій. Під час Другої світової війни система оповіщення використовувалася для попередження населення про небезпеку з повітря чи початок військових дій у місті.

Тому для будь-якого населеного пункту важливо мати працюючу систему оповіщення, яка могла б швидко привернути увагу якомога більшої кількості мешканців до можливої небезпеки.

У Вінниці якість роботи такої системи перевіряється щомісячно, а з включенням електросирен – раз у рік. Чергове її тестування відбудеться, 12 грудня. Тому людям, які завтра почують звуки сирени, не варто панікувати, адже це буде проста перевірка.

Разом з тим вінничани мають знати, що почувши звуки сирени (що означає сигнал «Увага всім») у будь-який інший день (крім 12 грудня) потрібно одразу включити телебачення або радіо, де буде можливість дізнатись, яка саме небезпека загрожує місту. Подібні оповіщення вінничани вже могли чути по телевізору, коли в місті були штормові попередження, сильні пориви вітру чи сильні грози.Переглядів: 2336
Поширень: 0