До уваги власників мопедів та скутерів з об’ємом двигуна менше 50 куб.см

16.09.10 12:26 6655 3

Державтоінспекція Вінниччини звертає вашу увагу, що строк спрощеної процедури реєстрації мопедів, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2009 №1371, закінчується 1 листопада 2010 року.

До уваги власників мопедів та скутерів з об’ємом двигуна менше 50 куб.см

Нагадаємо, що починаючи з цього року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 511 „Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами” введено деякі зміни у вже існуючий Порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Відповідно до цієї постанови:

Керувати мопедами, моторолерами, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. сантиметрів можуть бути допущені лише особи, які мають посвідчення водія відповідної категорії – «А1».
Право на керування цими транспортними засобами надається особам, які досягли шістнадцятирічного віку ;

Як і раніше, посвідчення водія на право керування транспортним засобом видається особі, яка пройшла медичний огляд а також підготовку або перепідготовку відповідно до встановлених планів і програм в закладі з підготовки водіїв та склала теоретичний і практичний іспити в реєстраційно-екзаменаційному підрозділі Державтоінспекції.

Сумна статистика свідчить - кожного року кількість дорожньо – транспортних пригод за участю водіїв мототранспорту суттєво збільшується. Також збільшується кількість авто пригод з їхньої вини. Скажімо, якщо минулого року за вісім місяців з їхньої вини сталося 44 ДТП то за цей же період цього року, ця кількість збільшилася і становить 50 ДТП під час яких 11 водіїв загинули, а 52 зазнали травм різного ступеня важкості.

Як вважає керівництво Державтоінспекції Вінниччини - простота та доступність мопедів та моторолерів і стає причиною багатьох ДТП, учасниками яких є навіть неповнолітні. З огляду на те, що керувати двоколісним транспортом з робочим об’ємом двигуна до 50 куб. см. можна з 16 років і до цього року дозволялося без наявності посвідчення водія, деякі батьки купували його своїм дітям. Нерідко, задовго до виповнення цієї дати.

То ж, шановні водії мототранспорту!
З метою наведення порядку на дорогах та недопущення авто пригод, Державтоінспекція Вінниччини перевірятиме у водіїв, які користуються мопедами та моторолерами з двигуном до 50 куб сантиметрів наявність посвідчення водія категорії «А1», а з 1 листопада цього року і реєстраційні документи на цей вид транспорту.

Також, особлива увага буде звертатися на виявлення та припинення грубих порушень ПДР, які скоюють водії мотоциклів та моторолерів тобто, керування в стані алкогольного сп’яніння, створення аварійних ситуацій, порушення правил обгону, перевищення швидкості.

Мототанспорт водіїв - порушників доставлятиметься на арешт майданчики.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:УДАІ ГУМВС у Вінницькій обл.
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. александр
  александр
  02-10-10, 12:50 | IP:194.28.180...
  у нас в запорожье права с нуля стоят 1700 гр(без калыма) и учится на это 3 месяца.А если есть права другой котигории 350 гр. и несколько часов.
 • 2. Гость
  Гость
  16-09-10, 23:11 | IP:91.124.51...
  Посмотрите http://www.sai.gov.ua/
  Одни четытехколесники. Ввести им еще какую-нибудь категорию, чтоб знали, кто в стране хозяин!
 • 1. defender
  defender
  16-09-10, 22:38 | IP:91.124.51...
  За что боролись - на то и напоролись! Пересяду на авто и буду портить воздух в городе сжигая в 5 раз больше топлива и создавать пробки на дорогах. Кабинет Министров - ребята молодцы! В очередной раз создали социальное напряжение. Не уважаемое УДАІ ГУМВС у Вінницькій обл.,а где обучают на категорию "А1"? То то же, НИГДЕ. Если я не прав, то дайте адрес автошколы и озвучте стоимость этих "курсів перепідготовки".

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)