У Вінниці розробляється новий регуляторний документ – Правила розміщення зовнішньої реклами

28.04.11 15:58 4939 5

Проект цього документу буде обговорено з мешканцями міста та операторами зовнішньої реклами.

У Вінниці розробляється новий регуляторний документ – Правила розміщення зовнішньої реклами

Вже певний час департамент архітектури, містобудування та кадастру міської ради працює над розробкою правил розміщення зовнішньої реклами, які окреслять чіткі вимоги до місць розміщення рекламних щитів, щільності їх розташування та зовнішнього вигляду, а заразом визначать чіткі «правила гри» на ринку зовнішньої реклами. Проект цього документу буде обговорено з мешканцями міста та операторами зовнішньої реклами.

Сьогодні приведенню до належного зовнішнього вигляду Вінниці приділяється все більше уваги, тому й постало питання відпрацювати документ, який би впливав на формування привабливого і естетичного міського середовища. Окрім цього, міська влада вважає, що кожен процес має відбуватись за чіткими і зрозумілими правилами і тоді будь-які зловживання будуть зводитись до мінімуму, в тому числі і в питанні розміщення зовнішньої реклами.

На сьогоднішній день у Вінниці немає чітких правил, які б регулювали розміщення рекламоносіїв на території міста. При видачі документів, які дозволяють операторам здійснювати свою діяльність, відповідний підрозділ міської ради керується Порядком видачі дозволів на право розміщення зовнішньої реклами (який базується на Постанові Кабінету Міністрів №2067 від 29 грудня 2003 року) і перша редакція якого була затверджена у 2004 році (з того часу лише вносились зміни до нього). Цей порядок не передбачає врегулювання багатьох речей, таких, наприклад, як визначення місць для встановлення рекламних щитів. Таким чином весь цей час білборди, сіті-лайти та інші рекламоносії розміщувались досить хаотично, в місцях, де оператори вважали за доцільне.

За словами директора департаменту архітектури, містобудування та кадастру Максима Мартинюка, сьогодні найбільш насичені рекламоносіями усі великі міські перехрестя, а також проспект Коцюбинського, Хмельницького шосе, район Центрального автовокзалу. Загалом у Вінниці налічується понад тисячу рекламоносіїв, які встановлені відповідно до отриманих дозволів. За оцінками експертів, у місті є ще більше п’ятисот рекламоносіїв (здебільшого це вивіски, вказівники, невеликі рекламні щити), які згідно законодавства України вважаються зовнішньою рекламою, але встановлені без відповідного дозволу. Окрім цього, далеко не всі рекламні носії встановлені із погодженням з органами держгірпромнагляду.

«У багатьох мешканців і гостей міста складається враження, що вулиці просто переповнені рекламоносіями. В значній мірі це обумовлено тим, що місцями рекламних конструкцій дійсно забагато, а також тим, що вони розташовані хаотично, мають різний формат та монтуються не так, як треба, а так, як простіше. Результат – спотворення архітектурного обличчя міста, - говорить Максим Мартинюк. - Очевидно, що змінити ситуацію можна лише через прийняття в новій редакції Правил розміщення зовнішньої реклами. Формування зрозумілих процедур отримання дозволів і визначення чітких вимог до рекламоносіїв однозначно покращить як інтер’єр міста Вінниці, так і ситуацію на ринку зовнішньої реклами».

Досвід інших міст України показує, що впорядкування правил розміщення рекламоносіїв у місті – питання, яке на часі. Серед тих питань, які регулюють подібні правила розміщення рекламоносіїв, які вже прийняті у інших містах, - зонування території міста з різними вимогами щодо розміщення рекламоносіїв у центрі та в інших частинах міста; чіткі критерії, які регулюють щільність розміщення рекламних конструкцій на території населеного пункту; вимоги до рекламних конструкцій щодо їх сучасного вигляду і надійності; правила розміщення соціальної реклами тощо.

Передбачається також, що при запровадженні нових Правил розміщення зовнішньої реклами буде встановлено адаптаційний період для того, щоб оператори цього ринку змогли привести конструкції у відповідність до нових вимог.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Едуард
  Едуард
  28-04-11, 23:15 | IP:77.121.96...
  Питання зовнішньої реклами досить просте: потрібно відкрито створити економічні умови для її реалізації з врахуванням інтересів міста і вінничан. Головне не надавати переваг ні одному з оператрорів, це буде справлі по-європейськи.

  Справді... реклама часто місто не прикрашує, але і це питання вирішується просто, потрібно і тут операторам дати можливість себе проявити.

  Біг-борди можуть бути замінені на інші форми, що гармонічно вписуються в архітектуру міста, та й зміст реклами може бути кращим, тут є над чим працювати. Я вважаю, що агресивні елементи в рекламі, що впливають на підсвідомі рішення і мають елементи програмування мають бути вилучені і замінені на систему інфорування... В усякому разі повинні бути враховані інтереси усіх і знайдені оптимальні рішення.
 • 4. Юлько
  Юлько
  28-04-11, 21:44 | IP:178.74.203...
  Согласна со всеми тремя комментаторами - убирать борды вообще, а то что они себя не оправдывают могу подтвердить как клиент. За два месяца рекламы на ситилайтах в центре ни одного нового клиента, а вот от точечной раздачи буклетов не нанятыми раздавалами, а своими менеджерами, уже в первые три недели + 14 клиентов. и это стоит дешевле и отследить проще и эффект лучше.
 • 3. Світлана
  Світлана
  28-04-11, 19:29 | IP:77.121.115...
  Згодна з автором статті. Потрібно показати красу нашого міста, яка закрита бордами. З особистого досвіду рекламіста хочу додати, що реклама розміщена на бордах вже не працює і даний канал комунікацій своє віджив, тому якщо борди будуть забрані з вулиця або їх кількість зменшиться до мінімуму, то пересічні громадяни від цього не постраждають. Єдиними хто відчує втрату будуть власники бордів і рекламні агенства, які отримували прибуток від розміщення реклами. Однак влада тільки збільшить плату за розміщення бордів, а кардинально кількість бордів не зменшиться. І спалювати символічно на площі Незалежності не буде що ((((
 • 2. Гор
  Гор
  28-04-11, 17:40 | IP:109.108.237...
  Андрей, очень мудро решение.
 • 1. Андрей
  Андрей
  28-04-11, 16:07 | IP:178.95.220...
  Давно пора, а то эти БИГ-БОРДЫ уже всех достали.
  Предлагаю разрешить рекламу ТОЛЬКО в газетах и на телевиденьи. Убрать НАХ... все биг-борды, сити-лайты, вывески и прочую шолупень и демонстративно сжечь на площади Независимости.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)