У Вінниці доволі демократична вартість пологів порівняно з іншими містами

15.02.12 14:54 5259 5

Вартість пологів у різних областях України може відрізнятися удесятеро або навіть удванадцятеро.

У Вінниці доволі демократична вартість пологів порівняно з іншими містами

Про це свідчать результати моніторингу, проведеного власними кореспондентами УКРІНФОРМу в 20 обласних центрах України.

Для дослідження регіональні кореспонденти обрали чотири позиції: наявність і вартість платних палат для породіль, партнерські пологи, наявність і розмір благодійного внеску та списку медикаментів або засобів гігієни.

Як засвідчили результати моніторингу, вартість перебування породіллі в палаті підвищеного комфорту коливається в обласних центрах від 50 грн за добу в Івано-Франківьку до 600 - в Чернігові та Одесі. Третім за дороговизною є Сімферополь - 575 грн. Демократичними цінами на палати можуть похвалитися Чернівці - 60, Вінниця - 75 та Харків - близько 90 грн за добу.

У двох містах - Запоріжжі та Миколаєві - за платну палату доведеться викласти 2400 та 2500 грн відповідно, незалежно від терміну перебування там породіллі.

Позитивним моментом є те, що в усіх обласних центрах України жінки мають змогу народжувати у присутності чоловіка або найближчих родичів. Додатково сплачувати за партнерські пологи при цьому не доведеться в більшості міст. Проте для мешканців Івано-Франківська, Дніпропетровська та Одеси ця послуга є платною - від 200 до 700 грн.

Як запевняли наших власкорів у більшості пологових будинків та управлінь охорони здоров'я, розмір благодійного внеску не регламентується і залежить від доброї волі майбутніх батьків. Водночас майже всі опитані кореспондентами жінки повідомляли про сплату такого внеску в розмірі від кількадесяти до кількох сотень і навіть тисяч гривень.

Так само "в тіні" перебуває і список необхідних медикаментів та засобів гігієни. За офіційними даними, його нерідко взагалі не існує, але, зі слів породіль, вартість так званого медичного пакету коливається приблизно в межах 170-500 гривень.

Проте, як би не різнилися ціни на перелічені вище послуги, вони переважно не складають основної частини витрат сім'ї, яка чекає на поповнення. Підводною частиною айсберга здебільшого є ті суми, які передаються лікарям та медперсоналу як "винагорода". В середньому вони становлять 2,5-5 тис. грн. Цікаво, що цих грошей з породіль не вимагають, але вони самі вважають за потрібне "віддячити" медикам.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:УКРІНФОРМ
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Билли
  Билли
  16-02-12, 12:12 | IP:178.74.231...
  На днях зайшов в поліклініку носа погріти у фізкабінет . Шо перше зробили так з мене на благо поліклініки 20 гр. зняли .Но діло вже не в грошах . Носа то не погріли , бо аппарат толком не робе , бо йому вже років і років. Но шо зробиш пілотний прект .Ой лячно все .

  А скоро жінці моїй родити , я в ужасі .Гроші на першому плані у врачів.
 • 4. Наталья
  Наталья
  16-02-12, 09:23 | IP:178.74.238...
  Согласна со Светланой! А если у женщины нечем заплатить за роды, её выгонят из роддома на улицу? Хотя, в наше время, с нашей медициной, и такое может быть!
 • 3.
  15-02-12, 16:59 | IP:81.30.173...
  Пiдтримую ***! Якби не вимагали "благодiйного внеску",та вивiсили прейскурант на все необхiдне на пологи,всi б знали,за що платять.Скоро жiнки вдома почнуть народжувати,безкоштовно...а лiкаря викликатимуть,коли все уже буде зроблено.Та й ,можна подумати,в безкоштовнiй палатi гiрше.Народжувала 8 рокiв назад,взимку.Палата спiльна,
  вода гаряча е,дитина бiля мене,телевiзор свIй-красота.ВсI пiд Богом ходимо,якщо мае щось трапитися-нiкого i нiякi грошi не врятують....
 • 2. ***
  ***
  15-02-12, 16:06 | IP:178.95.74...
  Так, так, все починається з добровільного збору грошей на лампочку, і рідке мило.
 • 1. Дідусь
  Дідусь
  15-02-12, 15:58 | IP:178.95.76...
  Ви спочатку попробуйте там не "дати"....є ціни, тарифи кожному присутньому лікарю!! Вимагають, ще й як!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)