Транспортна революція: після Львова та Вінниці - Черкаси

12.03.12 11:16 3558 3

На маршрутах залишать автобуси пасажиромісткістю не менше 90 місць.

Транспортна революція: після Львова та Вінниці - Черкаси

5 березня завершився термін, коли перевізники Черкас мали можливість подати документи на конкурс на організацію перевезень 12 автобусними маршрутами.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Черкаської міськради.

Як зазначається у повідомленні, у лютому мерія Черкас оголосила конкурс на автобусні маршрути, термін дії договорів яких завершився. Нині на адресу міськвиконкому надійшло 12 пакетів документів від перевізників.

Протягом двох тижнів міська влада вивчатиме документи (конверт № 1), чи відповідають вони вимогам, затвердженому переліку тощо. Безпосередньо 20 березня – під час конкурсу – у присутності усіх конкурсантів відкриватимуться конверти (конверт № 2) із зазначенням перевізника і маршруту, на який він претендує. Лише тоді з огляду на правильність заповнення усіх документів ухвалюватиметься рішення. Поки що невідомо, хто із перевізників на які маршрути претендує.

Проводячи конкурс, міська влада висунула кілька вимог. Зокрема, щодо екологічно чистого транспорту: на маршрутах мають курсувати автобуси з рівнем викидів Євро-4. Також це має бути транспорт з низькою підлогою і пасажиромісткістю не менше 90 місць.

На переконання депутата Черкаської міської ради Сергія Отрешка, дійсно, система громадського транспорту в Черкасах потребує впорядкування.

«Нинішній підхід до організації громадського сполучення зовсім не означає повного радикалізму. Якщо перевізник-учасник конкурсу нині не може забезпечити усіх конкурсних умов, то є можливість укладання угод на обслуговування маршруту на 1 рік, за який підприємець проведе необхідне технічне переоснащення. Нині реалізується перший етап реформування транспортного сполучення в Черкасах. Головне - самі маршрути не міняються. Лише побачивши ефект від цих перших кроків, ми говоритимемо про зміну маршрутів, яка може відбутись не раніше наступного року», — говорить Сергій Отрешко.

Про необхідність змінювати підходи у транспортній галузі говорить і депутат міської ради Микола Мирза. За його словами, бульвар Шевченка є занадто загазованим. Тут «сходяться» 2/3 автобусних маршрутів, які існують у Черкасах.

« У нас виходить так званий чітко організований хаос. Раніше, якщо пригадати радянські часи, то містом курсували автобуси великої місткості. І їх було значно менше. Нині ж автобусів більше, відповідно зростає і викиди СО2. Я був в Європі. То там на кожній зупинці встановлено табло, де зазначається, що автобус такого маршруту прибуде за стільки-то хвилин, вивішені розклади руху. Кожен пасажир знає, о котрій годині вийти з будинку, щоб встигнути на транспорт. Подібні новації ми хочемо запровадити у Черкасах», — розповів Микола Мирза.

За його словами, першим містом, яке впровадило нову транспортну модель, подібну до європейської, є місто Львів. Нині транспортну схему втілюють у життя в Вінниці. Єдиною проблемою, яка на його погляд була у Львові, - це відсутність власного транспорту. У Черкасах же планують оновити рухомий склад тролейбусного парку. Для цього у бюджеті розвитку на цей рік передбачили 30 млн грн на придбання нових тролейбусів.

Він зазначив, що нову транспортну схему, яку має намір запровадити міська влада, спершу обговорюватимуть із громадою. І після врахування усіх побажань втілюватимуть у життя.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Україна комунальна
Теги: Черкаси
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3.
  13-03-12, 17:58 | IP:81.30.173...
  2!В Европi(у Празi та у Чехii взагалi) е квитки ,розрахованi на певний час проiзду:30 хв,1 год чи бiльше.За цей час пассажир може пересiдати у будь який вид транспорту,якого вiн впринципi не чекае бiльше 5 хв на зупинцi i дiстатися до потрiбноi точки мiста швидко,зручно i за виправдану цiну.Головне,щоб з моменту входу у транспорт i з моменту останнього виходу з нього вкластися у проплаченний час.Транспорт,його графiки ,швидкiсть та зручнiсть пiд час поiздки,пересадок та iнтервалiв мiж рейсами це дозволяе.А у нас яка Европа? Автобус раз на годину i дорога маршрутка,яка до речi,едина i бере за пiдвезення до электортранспорту 2,50 ,а не заявленi 1,75 при тому,що вже багаторазово про це неподобство писано меру i не тiльки мною! Нехай мешканцi та урядовцi в Европи оцiнять наше "ноу-хау" влади при наших зарплатах та ситуацii в краiнi взагалi.Навряд чи iм це сподобаеться....
 • 2. 2
  2
  13-03-12, 14:43 | IP:82.207.102...
  та ерунда, ничего они не "вирiшили з народом хоч порадитись".
  Фраза в заметке выше по тексту "Кожен пасажир знає, о котрій годині вийти з будинку,щоб встигнути на транспорт" говорит, что чиновники никак не могут понять, что сейчас проблема не в том, что не знаешь когда тебе выйте, а в том, что у всех катастрофически не хватает времени, поэтому людям нужен БЫСТРЫЙ транспорт.
 • 1.
  12-03-12, 18:13 | IP:81.30.173...
  В Черкасах подивились на весь наш бедлам i вирiшили з народом хоч порадитись,а не робити "все для його блага" без його згоди. Вважаю,щл кожне мiсто унiкальне i потребуе лише своеi,унiкальноi транспортноi мережi. ТАк,в густонаселенних та невеликих за площею мiстах типу Львова,перевезення автобусами великоi пасажировмiстностi будуть рентабельними,в мiстах же,де на великi площi припадае не так вже й густо населення (до цього типу смiливо можна вiднести Киiв),рентабельними будуть перевезення автотранспортом меншоi пасажировмiстностi ,але частiше.Все дуже iндивiдуально,але для нашоi Вiнницi на багатьох маршрутах потрiбно меншi машини,але з меншим iнтервалом мiж ними."Богдани" були б доречними,але наша влада таких тонкощiв помiчати не збираеться....

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)