5 канал: Вінницькому художньому музею катастрофічно бракує виставкових зал і сховищ

18.09.13 13:35 3315 3

Експонати вінницького музею псуються через брак приміщень

5 канал: Вінницькому художньому музею катастрофічно бракує виставкових зал і сховищ

Із необхідних п’яти тисяч квадратних метрів нині мають лише сімсот, тож можуть виставляти лише 20% експонатів. Решту зберігають у непристосованому фондосховищі. Директор музею клопоче про нове приміщення уже понад 20 років, проте місцеві чиновники пообіцяли тільки у наступному році частково добудувати споруду.

Ілля Безах, директор Вінницького обласного художнього музею: «Да, оце все каркас. А це – вже відпадає, і це відпада».

Фарба на полотнах лущиться та відпадає шматками. Про такі картини музейні фахівці кажуть, що вони "захворіли". Причина біди – непридатні умови для зберігання полотен.

Ілля Безах, директор Вінницького обласного художнього музею: «На 25 квадратних метрах у нас зберігається більше 4 тисяч творів мистецтва – це при тому, що XVII, XVIII, XIX століття тут – це, ну, трішечки не правильно».

У фондосховищі кажуть: за нормативами, кожна картина має висіти на спеціальних сітках і на відстані 90 сантиметрів одна від іншої. У приміщенні при цьому має бути стала температура, вологість повітря та відповідне освітлення. Такими умовами музей похвалитися не може.

Тетяна Гаврилюк, головний зберігач фондів Вінницького обласного художнього музею: «У нас 12 груп зберігання, і кожна група повинна зберігатися в окремому приміщенні, але у нас тільки два приміщення – я маю на увазі тільки це і ще одне, там зберігається декоративне вжиткове мистецтво, а тут образотворче».

Через неналежне зберігання щороку псуються до десяти полотен.

Ілля Безах, директор Вінницького обласного художнього музею: «Щоб таку реставрувати картину – треба викласти біля 40 тисяч гривень, а ту роботу реставрувати – там потрібно, мабуть, біля 50 тисяч гривень».

Таких коштів музей не має. А місто на реставраційні роботи виділило 30 тисяч гривень. Водночас, і розраховувати музейникам на нове приміщення не доводиться, бо у бюджеті грошей катма. Єдине, що пообіцяли – добудувати ще один поверх до будівлі.

Сергій Горбулінський, заступник начальника Вінницького обласного управління культури і туризму: «Я так думаю, цей шлях буде не один рік, і тому на 2014 рік хоча би зробити всю технічну документацію для того, щоб на сесію обласної ради вийти з пропозицією для коштів на будівництво».

У музеї уже кажуть: добудова одного поверху – проблеми не вирішить. Бо тоді площа музею становитиме тисячу квадратних метрів, а потрібно – уп’ятеро більше.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:5 канал
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Максим
  Максим
  18-09-13, 16:56 | IP:77.222.138...
  Очень жаль что такое количество картин не выставлено для человеческого глаза, ведь это же очень красивый вид искусства.
 • 2. Pantej
  Pantej
  18-09-13, 16:45 | IP:77.222.138...
  Цілком згодна. Краще ці кошти з бюджету використати для тих верств населення, які найбіль потребують їх, а не будувати будинок для картин
 • 1. Вітя
  Вітя
  18-09-13, 13:43 | IP:176.32.14...
  Воно то так, але є і інша сторона. Аби побудувати приміщення, які хоче музей, потрібні значні кошти, за які можна було б побудувати, наприклад, житло для сімей, які років по 20 в черзі стоять, або для молодих науковців. І це було б цільовим використанням коштів. На мою думку картини з музею варто розмістити в місцях де є люди: наприклад в школах та університетах, в адміністративних будівлях. Набагато дешевше замовити для кожної картини скляний бокс, замість того щоб будувати будинок для картин. Давайте переставати жити стереотипами, давайте розвиватися.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)