Телефон: 0432 27-30-59

Сайт

Дошкільний навчальний заклад № 43 "ЯСТРУБОК"

Дошкільний навчальний заклад № 43 „ ЯСТРУБОК” загального розвитку дітей побудований у 1972 році вінницьким авіаційним заводом з метою задоволення потреб працівників заводу у вихованні та навчанні дітей раннього дошкільного віку.

У 1993 році згідно з рішенням Вінницького виконкому дошкільний заклад передано у комунальну власність міста.

В типовому приміщенні одного з корпусів закладу функціонують 8 груп, які відвідують 220 дітей.

Дошкільний заклад має просторі та світлі приміщення, гарний інтер’єр, різноманітні сучасні іграшки та дидактичні матеріали в достатній кількості.

Загальна атмосфера створюється спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу і формується в результаті інтеграції досвіду вихователів та адаптації закладу до вимог і потреб суспільства й держави.

Одне з перших місць в діяльності дошкільного закладу посідає турбота про здоров’я та розвиток дитини. Для цього у ньому створено розвивальне середовище для формування у дітей життєвої компетентності, освітньо-виховний процес наближений до реального життя.

Педагоги закладу в постійному пошуку шляхів оновлення вдосконалення педагогічного процесу. Вихователі чутливі до продуктивних інновацій, творчо опрацьовують та адаптують до своєї групи позитивний педагогічний досвід.

Так, в групах раннього віку використовуються розвивальні ігри та вправи за методикою Е.Шийко, які сприяють нагромадженню чуттєвого досвіду дворічних малят, формують у них зорові уявлення про предмети та явища дійсності. При вивченні дітьми віршів напам’ять педагоги застосовують малюнки – схеми Лисенкової, що допомагає легко запам’ятовувати вірш і довго тримати в пам’яті. Завдяки цій методиці в дітей набагато легше розвиваються довільні психічні процеси пам’яті та уваги. А методика Л.Б.Фесюкової „Виховання казкою”, яку розпочали використовувати вихователі, допомагає дітям розвинути логічне мислення, творчу уяву, пам’ять, увагу, мову, здатність не розгублюватись в складних ситуаціях.

Оволодіння простими прийомами запам’ятовування, фантазування, придумування розповідей дає вихід на творчий рівень роботи. Спрямування на розвиток дитячої уяви, навчання виявляти та розв’язувати зовнішні суперечності, бачити світ у взаємозв’язку його складових, знаходити необхідні резерви для вирішення творчого завдання – це ще одна з методик (ТРВЗ – теорія розв’язання винахідницьких завдань), яку використовують педагоги закладу в процесі навчально-виховної роботи з дітьми.  Також педагоги закладу працюють за авторською системою фізичного виховання дошкільнят М.Єфименко, одну із заповідей якої можна виразити у вигляді девізу:

"Граючи – навчати, граючи – розвивати, граючи – оздоровлювати, граючи – виховувати".

Педагогічні працівники дошкільного закладу мають різноманітні нахили та здібності, активні життєві позиції. Очолює заклад завідуюча Юсупова Валентина Нарцизівна.

Пріоритетні завдання дошкільного навчального закладу № 43:

співробітництво сім’ї та дошкільного закладу з питань формування фізичного та психічного здоров’я дошкільнят;

розвиток творчих здібностей дошкільнят;

оптимальне використання традиційних та альтернативних технологій навчально-виховного процесу.
 


Переглядів: 1793
Поширень: 0

Останні новини компанії