Відповідь:

Вітаю, Семене! Завжди приємно бачити небайдужість вінничан до розвитку міста і, зокрема, до екологічних питань та відчуття спільної відповідальності за збереження навколишнього середовища. І чим більше таких людей, тим краще, бо для досягнення гарних результатів потрібно обов’язково об’єднувати зусилля і влади, і бізнесу, і громади.

Стосовно острову Кемпа – на сьогодні сформованої концепції розвитку цієї території поки що немає. Це питання, в числі багатьох інших проектів, обговорювалось під час роботи над Концепцією інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. Думки були різні. Ми не зупиняємось в пошуку рішення по острову, і над цим фахівці зосередяться під час розробки концепції «Набережна 12,7», яким займатимуться комунальні підприємства «Інститут розвитку міста» та «Агенція просторового розвитку». В рамках цієї роботи буде актуалізовано наявну ситуацію та відпрацьовано комплексний підхід до організації простору в тому числі острову Кемпа. Це тривала робота, тому спрогнозувати час і строки розробки концепції, проектування та реалізації робіт наразі важко. А питання мосту до острову буде актуальним тоді, коли уже буде бачення розвитку цієї території, її призначення та її інтеграції з громадськими просторами навколо цієї частини ріки.

Стосовно стану річки Південний Буг. Я так само, як і Ви занепокоєний цим питанням. І ми з Вами добре розуміємо, що такий стан речей має багато на те причин. Які потрібно вирішувати так само у комплексі різних заходів та поєднанні зусиль органів державної влади, в чий компетенції знаходиться охорона і збереження водних об’єктів, обласної влади, органів місцевого самоврядування міста Вінниці, і всієї нашої громади. І саме тому ми минулого року закупили перший земснаряд, який працював біля в районі водозабору «Водоканалу». Ми побачили, що одного такого комплекту обладнання – замало. Тож цього року ми купуємо ще один земснаряд, а також баржу. Це дозволить швидше розчистити дно річки від того мулу, який нашаровувався десятки років. Також в нас є проблема із свідомим забрудненням річки людьми. На превеликий жаль, деякі наші мешканці, які живуть недалеко від берегу, виводять каналізацію прямо в водойму. Трапляються подібні випадки і з більшими об’єктами. Муніципальна служба правопорядку працює з такими власниками об’єктів, що знаходяться вздовж берегів. Також минулої осені ми зарибнили Буг такими різновидами риб, які спряють біологічній очистці води. Тож крок за кроком ми будемо робити все необхідне, щоб змінити ситуацію. Дякую.


Переглядів: 374
Поширень: 0