Вінничани почали більше хворіти на COVID-19

Сьогодні, 29 травня, під час онлайн-брифінгу, міський голова Сергій Моргунов розповів про ситуацію з коронавірусом у Вінниці. На ранок 29 травня у Вінниці з початку епідемії зареєстровано 551 лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом. 304 людини одужали, з яких 28 дітей, 90 медичних працівників.  У місті зареєстровано вісім летальних випадків. У місті вже розпочали готуватися до другої хвилі захворювання, яку очікують восени. 

Станом на сьогодні хворіє 239 вінничан, з яких 22 дитини. На стаціонарному лікуванні в медичних закладах перебуває 67 вінничан.  В реанімаційному відділенні міської клінічної лікарні №1 - наразі 4 пацієнти, з яких двоє – у стабільно важкому стані на кисневій підтримці. У двох – підозра на хворобу.

Ще двоє хворих перебувають в реанімаційному відділенні Вінницької районної лікарні. Їх стан важкий, один  перебуває на апараті штучної вентиляції легень.  Амбулаторно лікуються вдома – 188 пацієнтів.

«На сьогодні 21% захворілих лікуються стаціонарно, а 79% мають легкий або безсимптомний перебіг. Разом з тим, перебіг хвороби у пацієнтів, які зараз лікуються стаціонарно,значно важчий, ніж у попередні періоди. Ситуація на сьогодні потребує прискіпливої уваги», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Міський голова заначив, що наразі  у місті готуються до другої хвилі захворювання. За прогнозами її очікують восени.  Водночас зауважив, що не завершилася ще перша хвиля захворюваності на COVID-19. 

«Я точно знаю, що нас не мине друга хвиля захворювання, її очікують в усьому світі.  Я розумію, що люди втомилися від карантину, вони хочуть вийти на вулицю і поспілкуватися, особливо люди похилого віку. Я наголошую на тому, що  перша хвиля коронавірусу ще не закінчилася і ми сьогодні фактично знаходимося в період адаптивного карантину. Але пам’ятаймо про те, що сім областей по Україні не мають навіть такого режиму виходу із карантину», - наголосив міський голова Сергій Моргунов.  

Він зазначив, що послаблення  карантину залежить від трьох критеріїв: кількість нових випадків, зайнятість «ковідних» ліжок та кількість ПЛР-досліджень. Вінниця на другому місці після Києва за проведенням ПЛР-тестувань. 

«Якщо говорити про зайнятість ліжок, то виклики на сьогоднішній день є. Зараз в нас уже 61,7% зайнято по міських лікарнях, в той час, коли відповідно до норм, ця межа не повинна перевищувати 50%.  Також кількість нових випадків щодня не має перевищувати 6, а, на жаль, за останні два тижні ми маємо від 9 до 26 випадків. Наприклад,  сьогодні +9, вчора +11, 24 травня було +26 випадків. В кінці березня і на початку квітня - за тиждень могло бути 50 випадків, а не так, як відбувалося в травні, коли за два дні 51 випадок», - розповів мер. 

Минулої п’ятниці на сесії міської ради затвердили антикризову програму міського голови «Вінничани важливі». Один із пріоритетів антикризової підтримки громади – підтримка медиків і галузі охорони здоров’я.   

«В цій програмі, в першу чергу, ми передбачили забезпечити всі медичні заклади та медичний персонал тримісячним запасом засобів індивідуального захисту. Також передбачене придбання додаткового обладнання, яке необхідне для лікування від коронавірусу. На сьогоднішній день працюємо над створенням міської ПЛР-лабораторії на базі лікувально-діагностичного центру, для того щоб збільшити кількість проведення тестів. На сьогоднішній день наш обласний центр не в повній мірі може справитися з навантаженням. На 40% збільшуємо фінансування нашої муніципальної програми «СтопГрип». Також ми працюємо над тим, щоб створити додатковий резерв медичних кадрів та ліжок в лікарнях», - розповів міський голова Сергій Моргунов.  

Міський голова зазначив, що наразі діє «адаптивний карантин».  Але розслаблятися ще зарано. Вінничани мають і надалі дотримуватися правил, а саме – користуватися засобами індивідуального захисту, дотримуватися соціальної дистанції, уникати місць скупчення людей, перебувати у громадському транспорті, виконуючи усі вимоги, інакше крива захворюваності може піти вгору і жорсткий карантин може повернутися.  «Ситуація у Вінниці залежить від кожного з нас, наскільки ми будемо відповідальні по відношенню до себе, своїх близьких та оточуючих», - наголосив Сергій Моргунов.

Довідка:

Під спостереженням сімейних лікарів перебуває 704 особи. Серед них: 48 – громадян, які повернулись із країн зі спалахом COVID-19. 468 осіб – члени сімей, контактні громадяни, які віднесені до групи ризику інфікування коронавірусом. 

Знято з обліку (після проходження двотижневої самоізоляції і відсутності хвороби) 1545 осіб: 569 прибулих та 976 контактних з хворими або прибулими.

В місті працює 16 мобільних бригад у 5-ти ЦМПСД міста: з 3.04 3544 виїзди, відібрано 7 046 зразків для ПЛР-тестів. Переглядів: 4135
Поширень: 8