Металеві замість паперових. Відсьогодні почала діяти монета номіналом 10 гривень

Як виглядають нові гроші – показали на відео на фейсбук-сторінці Національного банку України.

На реверсі монети — портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих банкнотах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал. 

Нові 10 гривень виготовлені з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем.

«Ми подбали про максимальний комфорт під час уведення в обіг монет номіналом 10 гривень, – пояснив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко. – Громадянам не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на ці монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами».

Монети поступово замінять банкноти у результаті природного зношення, тож громадянам не потрібно їх обмінювати, а користуватися банкнотами можна буде необмежений період часу. 

Металеві замість паперових. Відсьогодні почала діяти монета номіналом 10 гривень

Також в публікації пояснюють: через свої збільшені розміри, нова монета суттєво відрізняється від нових обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. Зокрема, вона має гурт зі спеціальним великим рифленням, що дозволить легко її відрізнити від інших.

«Завдяки вилученню з обігу розмінних монет номіналом 1, 2 та 5 копійок покращилася ситуація із розпізнаванням обігових монет номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень. Адже тепер зникла можливість плутанини цих монет через їх схожість за кольором», – зазначив Віктор Зайвенко.Переглядів: 2790
Поширень: 0