В Україні запустили сервіс на основі відкритих даних  про першу реєстрацію авто

Вперше в Україні Головний сервісний центр МВС оприлюднив відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua. На основі відкритих даних Єдиного державного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників створено онлайн сервіс про першу реєстрацію авто (texty.org.ua/cars), що надає змогу кожному громадянину самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок у кілька кліків.

Вперше транспортний засіб потрапляє в даний реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі в реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто. Завдяки сервісу можна порівнювати дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об'ємом двигуна, типом палива та кольором.

Реалізація такого проекту стала можливою за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування в межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія в партнерстві з Texty.org.ua.

Також запрацював електронний кабінет перевізника. Про роботу даного сервісу на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук повідомив Прем'єр-Міністр України Володимир Гройсман:

 Як впевнитись, що під час дороги ви довірили своє життя надійному перевізнику. 

Відтепер кожен громадянин, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН, зможе перевірити, чи є у транспортної компанії ліцензія, її строк дії, контактні дані підприємства. Така можливість зробить подорожі пасажирів безпечнішими.

Це стало можливим завдяки запуску електронного кабінету перевізника та відкриття даних реєстру, який веде Укртрансбезпека. 

 Е-кабінет спростить ліцензування, допоможе підприємствам сумлінніше дотримуватись законів та мінімізує контакт із чиновниками. 

В Україні запустили сервіс на основі відкритих даних  про першу реєстрацію авто

Відтепер вантажні та пасажирські автоперевізники зможуть:

  • отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії онлайн;
  • оперативно повідомляти про зміну своїх даних: персонал, транспорт, матеріальну-технічну базу.

Е-Кабінет повністю відповідає сутності будь-якої електронної послуги. Це – зручність, швидкість, прозорість. Сервіс доступний на сайті e-services.dsbt.gov.ua, а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі "Електронні послуги", - написав В.ГройсманПереглядів: 2345
Поширень: 0