Вінничанка Анастасія Басюк стала чемпіонкою Європи із рогейну

Чемпіонат Європи із рогейну протягом доби відбувався наприкінці серпня в районі населених пунктів Вижниці і Берегомета (Чернівецька область). Серед наших суперників були представники Латвії, Фінляндії, Естонії тощо. Загалом на змаганні було представлено 13 країн. Як і в традиційному спортивному орієнтуванні, учасники за допомогою компаса і карти шукали контрольні пункти (КП). Рогейн – екстремальне багатогодинне спортивне орієнтування. У Вінниці воно не культивується, як окремий вид спорту. Рогейном вінницькі орієнтувальники займаються у доповнення до традиційних бігових чемпіонатів. Але при цьому вони досягають значних успіхів у ньому не лише на всеукраїнському, але й на міжнародному рівнях.

Вінничанка Катерина Дзема (24 роки) в команді із Тетяною Уфімцевою із Черкас стала п’ятою серед жінок. А наша 21-річна землячка Анастасія Басюк в парі із Вікторією Ткачук з Дніпропетровська серед жінок виявилася шостою. А серед юніорів (до 24 років) ця ж команда виграла золоту медаль!

До команд могли входити два або три орієнтувальники.

Деякі команди могли разом з іншими пробігати низку контрольних кіл. Але не більше п’яти поспіль. Інакше – дискваліфікація, – каже наставниця Анастасії Басюк, заслужений тренер України, тренер збірної області зі спортивного орієнтування Людмила Пронтішева.

Змагання проходило в Карпатах. Висота гір там сягала від 800 до понад тисячі метрів. Це додавало складності.

Наше завдання цього разу було нелегким. Адже гори виявилися дуже крутими і слизькими. Нам вдалося здобути золоту нагороду, бо ми разом із Вікторією Ткачук виступали вже не в одному чемпіонаті. Перемогли влітку цього року на чемпіонаті України із 12-годинного рогейну. Тому й зараз були впевненими в собі, – розповідає Анастасія Басюк.

Вінничанка Анастасія Басюк стала чемпіонкою Європи із рогейну

Цікаво, що на нещодавньому чемпіонаті України із 12 годинного рогейну Анастасія Басюк і Вікторія Ткачук випередили навіть чоловіків.

Вони нормально спланували дистанцію і пройшли її якнайкраще. Хоча, напевно, тоді все ж не було особливо сильних суперників-чоловіків, – каже Людмила Пронтішева.

Для Анастасії це вже четверте золото на чемпіонатах Європи з рогейну. Вона перемагає на таких змаганнях, починаючи з 2015 року. В її активі є й три перемоги на чемпіонатах світу.

Як каже тренер, успіхи в спортивному орієнтуванні до Насті прийшли не відразу. Бо спочатку вона займалася не цим видом спорту, а плаванням і бально-спортивними танцями. Але наполегливість згодом принесла чудові плоди.

– В рогейні успіху досягають ті, у кого є неабияка сила волі. В традиційному спортивному орієнтуванні жінки протягом змагання долають 12 – 13 км. А у рогейні – понад 80! – наголошує Людмила Пронтішева.

Під час таких екстремальних забігів спортсменам дозволено відпочивати.

Зокрема, наші чемпіонки робили перепочинок на п’ять хвилин кожної години. Інакше вони б просто не добігли до фінішу. Але, якщо будеш багато відпочивати, успіху не доб’єшся, – пояснює тренер.

На чемпіонаті Європи Анастасія Басюк разом із напарницею подолали 65 км, якщо рахувати відстань по пташиному польоту. А фактично набагато більше – 87 км.

За дві години до старту спортсменам видали карти місцевості. По ним учасники планували маршрут. Тобто обирали порядок пошуку і проходження КП.

Кожен із них оцінювався певною кількістю очок. Враховували складність пошуку КП, висоту і відстань до нього. В Карпатських горах було встановлено близько 80 КП, а наші чемпіонки Європи відшукали близько половини, – розповідає наставниця.

Вінничанка Анастасія Басюк стала чемпіонкою Європи із рогейну

За словами Людмили Пронтішевої, вінничани не спеціалізуються на рогейні, а займаються традиційним спортивним орієнтуванням.

Але наші спортсмени готові бігти й великі дистанції. Перед рогейном проводимо спеціальну підготовку (на витривалість). Також протягом року беремо участь у всеукраїнських чемпіонатах із орієнтування протягом шести і 12 годин, – каже вона.

Де займатися?

На спортивне орієнтування новачків приймають у спортшколі № 2. Тренування відбувається на базі клубу «Восход» (вул. 600-річчя, 6). Запрошують дітей, починаючи із другого класу. Довідки за телефоном: 067-391-49-51 (тренер Людмила Пронтішева).

Щоб досягти успіху у нашому виді спорту, треба гарно бігати та водночас на ходу приймати правильні рішення. Тобто добре працювати головою, – наголошує Людмила Пронтішева.Переглядів: 3002
Поширень: 0