У Вінниці виготовлятимуть холодильники для збереження вакцин

Вінницьке підприємство «Грін Кул» має можливість виготовляти спеціальні морозильні камери із наднизькою температурою для зберігання вакцини від COVID-19. Препарат повинен зберігатись при температурі щонайменше мінус 70 С0.

Україна розраховує отримати вакцини від коронавірусу вже в першій половині 2021-го року. Потрібно забезпечити відповідні умови для транспортування і зберігання препарату. Уже відомо, що одна з антиковідних вакцин вимагає суперхолоду – щонайменше -70 С0 (від Pfizer-BioNTech), інша може зберігатись від 2 градусів до -20 (Moderna).

Завод «Грін Кул» спеціалізується на виробництві холодильного обладнання. Підприємство має необхідні потужності і можливості, щоб випускати установки з дотриманням ультранизьких температур.

Морозильне обладнання розраховане на глибоку заморозку – мінус 70-80 градусів за Цельсієм. Воно потребує додаткових елементів не тільки для зберігання вакцини, а й контролю за її зберіганням. Відповідно, це обладнання вищого класу якості, і саме тому вже зараз наше підприємство сертифікує це медичне обладнання. Я думаю, що до кінця року ми отримаємо такий сертифікат і вже повним ходом приступимо до розробки такої лінійки низькотемпературних скринь саме для зберігання вакцин», - розповів директор заводу Валентин Коваленко.

Також, на підприємстві будуть виробляти апарати штучної вентиляції легенів. Перші в Україні ШВЛ робитимуть у Вінниці.

«Як на місцевому, так і на державному рівні повинна бути підтримка малого і середнього бізнесу і наших виробників. Кілька місяців тому ми прийняли програму «Вінничани важливі», у якій є низка компенсаторів для малого і середнього бізнесу з точки зору пільгової сплати податків, за оренду майна, за оренду земельних ділянок тощо. У формуванні бюджету на 2021 року будемо шукати можливості для продовження цієї програми, в тому числі і для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах і потребують підтримки. Також наголошуємо на тому, що місцеве самоврядування веде перемовини з Урядом щодо встановлення загальнонаціональних компенсаторів для малого і середнього бізнесу», – зазначив Сергій Моргунов.Переглядів: 3135
Поширень: 1